ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

KLARISSA ONDRÁČKOVÁ

Narozena 23.4.1948 ve Fil'akovu. Studovala u Júlia Szabó v Lučenci (1962-1966) a na SPŠ v Ostravě (1968-1973), v letech 1983-1988 studovala soukromě v ateliéru Jána Šandory v Trenčianských Teplicích. Pracuje na Útvaru hlavního architekta Městského úřadu ve Frýdku-Místku. Členka V klubu ve Frýdku-Místku. Věnuje se ilustraci, kresbě a grafice. Její grafika je zastoupena v reprezentativních grafických souborech Frýdku-Místku a objevuje se na stránkách regionálních periodik. Vytvořila grafické cykly Kaple, Kapličky, Frýdek-Místek, Roubené stavby, Města Beskyd a Pobeskydí, ilustruje knihy, brožury, kalendáře, průvodce. Navrhuje obaly kompaktů 100 let Národního domu ve Frýdku-Místku a Soubor Ostravica. Podílí se na pořádání výstav, plenérů a dalších akcí. Kolektivně vystavuje od 1969.

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

Ulice Hluboká (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

Farní kostel (litografie), PRODÁNO

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Novinky v galeriích

10. 12. 2018

V měsíci prosinci můžete v obou galeriích obdivovat mimo jiné i nové grafické listy pražského autora TOMÁŠE HŘIVNÁČE. Jeho doménou jsou hlavně ženy. Ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

10. 11. 2018

Ve frýdecké GALERII POD ZÁMKEM i v přerovské GALERII ESO můžete obdivovat nové litografie od IVY HÜTTNEROVÉ a JIŘÍHO SLÍVY. Malá ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

31. 10. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění, ráda bych vás upozornila na nabídku kalendářů na rok 2019. Konkrétně od autorů: IVY HÜTTNEROVÉ, ZUZANY HONSOVÉ, IVANY PAVLIŠOVÉ (KALENDÁŘ PRO SVĚTLUŠKU), TOMÁŠE LIMBERKA. Rovněž máme v nabídce kalendář s názvem NAIVNÍ UMĚNÍ. Také můžete obdivovat nové obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA. Více v sekci autoři.


Novinky v galeriích

25. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění v přerovské i frýdecké galerii můžete obdivovat nové obrazy od IVANY PAVLIŠOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Ukázka v sekci autoři.


Změna adresy

16. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění dovolujeme si vás upozornit na změnu adresy naší provozovny ve Frýdku. Galerie pod zámkem se nově nachází na ulici RADNIČNÍ 1238. Najdete nás, když půjdete z frýdeckého náměstí dolů směrem k Magistrátu města Frýdku-Místku. Provozní doba je uveden v sekci kontakty. Těšíme se na vaši návštěvu.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.