ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

HELENA ŠTEFKOVÁ - HRUŠKOVÁ

Akademická malířka Helena Hrušková-Štefková- narozena 1955. Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Františka Jiroudka v letech 1976 - 1982.

Vyrůstala v umělecké rodině : otec akademický sochař Miloš Hruška, matka akademická malířka Helena Hrušková - Slavíková. Dcera zdědila jejich vlohy a k vývoji jejího talentu se podstatně podílel i pobyt v Orlických horách, kde trávila své dětství.

Malířčiny olejové malby s lučními květy, lesy a potůčky v různých ročních dobách jakoby zahalené do mlhy, nás přenesou do úplně jiného nezkaženého světa. Oči si při pohledu na ně odpočinou a mysl se uklidní.

Věnuje se převážně malbě, a to olejům na plátně. Také se vyjadřuje pastelem.

Maluje také portréty.

Ve své přesvědčivosti mohou tyto obrázky svádět i k představě a pocitu, že namalované květy vydávají svou vůni. Autorka vystavuje pravidelně samostatně a účastní se i skupinových výstav doma i v zahraničí. Svými obrazy je zastoupena v soukromých sbírkách v Evropě, USA, Japonsku atd. Akademická malířka H.Hrušková-Štefková je členkou Jednoty umělců výtvarných a členkou výtvarné skupiny Femina. V roce 2003 obdržela cenu Masarykovy akademie umění za svoji dosavadní uměleckou činnost.

 

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Novinky v galeriích

10. 12. 2018

V měsíci prosinci můžete v obou galeriích obdivovat mimo jiné i nové grafické listy pražského autora TOMÁŠE HŘIVNÁČE. Jeho doménou jsou hlavně ženy. Ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

10. 11. 2018

Ve frýdecké GALERII POD ZÁMKEM i v přerovské GALERII ESO můžete obdivovat nové litografie od IVY HÜTTNEROVÉ a JIŘÍHO SLÍVY. Malá ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

31. 10. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění, ráda bych vás upozornila na nabídku kalendářů na rok 2019. Konkrétně od autorů: IVY HÜTTNEROVÉ, ZUZANY HONSOVÉ, IVANY PAVLIŠOVÉ (KALENDÁŘ PRO SVĚTLUŠKU), TOMÁŠE LIMBERKA. Rovněž máme v nabídce kalendář s názvem NAIVNÍ UMĚNÍ. Také můžete obdivovat nové obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA. Více v sekci autoři.


Novinky v galeriích

25. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění v přerovské i frýdecké galerii můžete obdivovat nové obrazy od IVANY PAVLIŠOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Ukázka v sekci autoři.


Změna adresy

16. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění dovolujeme si vás upozornit na změnu adresy naší provozovny ve Frýdku. Galerie pod zámkem se nově nachází na ulici RADNIČNÍ 1238. Najdete nás, když půjdete z frýdeckého náměstí dolů směrem k Magistrátu města Frýdku-Místku. Provozní doba je uveden v sekci kontakty. Těšíme se na vaši návštěvu.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.