ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

MIROSLAVA JANOUŠKOVÁ

Narozena 1957 v Čeladné. Vystudovala techniku. Vliv beskydské krajiny a výtvarné nadání v ní vzbuzovaly pocity výtvarného projevu. Inspirací se stala beskydská krajina. Přesto, že její tvorba vycházela z motivů přírodních, nejedná se o realistický přepis krajiny, ale pokouší se zachytit pomíjivé pocity, vjemy a atmosféru. Pocit uklidnění nacházíme ve vyvážené barevnosti jejich maleb. Kromě malby se autorka věnuje také prostorové tvorbě. Vytváří v kombinaci kovu, skla, dřeva i jiných přírodních materiálů zajímavé objekty. Sklo dokáže přetvářet nejen do iluzorních tvarů, ale i užitkových předmětů.

    Autorka je členkou Unie výtvarných umělců ČR - výtvarného spolku ARKÁDA. Zastoupena v soukromých sbírkách v ČR, SRN, USA, Rakousko, Polsko, Kanada, Japonsko, Čína. Žije a tvoří v Novém Jičíně.

 

Samostatné výstavy (výběr 1991 - 2001)

1991 - Přerov, Galerie Dílo
1993 - Opava, Galerie Dílo
1997 - Nový Jičín, výtvarná síň MěKS
1998 - Bílovec, Muzeum
1999 - Opava, Galerie u Jakoba
2000 - Praha, Galerie, Cesty ke světlu Z. Hajného
2001 - Olomouc, Galerie Bohéma

 

Kolektivní výstavy:

1993 - Nový Jičín, Novojičínský Salón
1994 - Goerlitz, Německo
1997 - Vsetín, Okr. vlastivědné muzeum
1998 - Kujavy, Galerie Grunt
2000 - Praha, Průmyslový palác, Salón 2000
2000 - Frenštát p. Rad., Galerie MěÚ
2001 - Přerov, Galerie Centrum

 

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Novinky od JIŘÍHO SLÍVY

20. 10. 2020

V galerii Eso v Přerově můžete nově zhlédnout nové grafiky JIŘÍHO SLÍVY. Autor se narodil v roce 1947 v Plzni, od roku 1966 žije a tvoří v Praze. Magie grafiky J. Slívy umí výmluvně promlouvat beze slov. Jeho obrázkům svědčí humor, velký nástroj poznávání světa. Ukázka v sekci Autoři.


Poutavé kalendáře na rok 2021

20. 10. 2020

V galerii Eso v Přerově si aktuálně můžete vybrat z několika kalendářů na rok 2021. K dispozici jsou typické kalendáře od IVY HÜTTNEROVÉ, humorně laděné kousky od JIŘÍHO VIDLÁKA a za pozornost stojí také kalendář ZUZANY HONSOVÉ a v neposlední řadě vás jistě zaujmou i krajiny snů od IVANY PAVLIŠOVÉ.


Novinky v galerii

24. 09. 2020

Rádi bychom Vás upozornili na nové obrazy ANNY BORSKÉ a JIŘÍHO VIDLÁKA. Ukázka v sekci autoři.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.