ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

JOSEF DRHA

Narozen 3.3.1912 v Ostravě. Studoval na Masarykově vyšší lidové univerzitě v Ostravě u V.Wunscheho a J. Obšila. Člen Moravskoslezských výtvarných umělců v Moravské Ostravě (od 1947), s nimiž pravidelně vystavoval. Byl členem SČSVU, nyní je členem Unie výtvarných umělců. V maliřském díle se věnoval nejvíce krajinářským motivům. Inspiruje ho Ostrava, maluje předměstská zákoutí, maluje proměny města. Motivy si vybíral i v průmyslových závodech. Maluje také blízké Beskydy, ale krajinu obdivoval i na svých cestách v Jugoslávii, Bulharsku, Rumunsku. Tvořil také figurální kompozice, zejména portréty blízkých a přátel, maloval kytice. Zátiší jsou sestavována z věcí běžné denní potřeby. Jeho dílo se pohybuje mezi impresí a expresí, počátkem devadesátých let věnoval pozornost i nefigurativní malbě. Tématem jeho grafických listů jsou také krajiny a figurální motivy. Je zastoupen ve sbírkách NG Praha, Ministerstva kultury a Galerie výtvarného umění v Ostravě. Zemřel 22.12.2009.

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Novinky v galeriích

10. 12. 2018

V měsíci prosinci můžete v obou galeriích obdivovat mimo jiné i nové grafické listy pražského autora TOMÁŠE HŘIVNÁČE. Jeho doménou jsou hlavně ženy. Ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

10. 11. 2018

Ve frýdecké GALERII POD ZÁMKEM i v přerovské GALERII ESO můžete obdivovat nové litografie od IVY HÜTTNEROVÉ a JIŘÍHO SLÍVY. Malá ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

31. 10. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění, ráda bych vás upozornila na nabídku kalendářů na rok 2019. Konkrétně od autorů: IVY HÜTTNEROVÉ, ZUZANY HONSOVÉ, IVANY PAVLIŠOVÉ (KALENDÁŘ PRO SVĚTLUŠKU), TOMÁŠE LIMBERKA. Rovněž máme v nabídce kalendář s názvem NAIVNÍ UMĚNÍ. Také můžete obdivovat nové obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA. Více v sekci autoři.


Novinky v galeriích

25. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění v přerovské i frýdecké galerii můžete obdivovat nové obrazy od IVANY PAVLIŠOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Ukázka v sekci autoři.


Změna adresy

16. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění dovolujeme si vás upozornit na změnu adresy naší provozovny ve Frýdku. Galerie pod zámkem se nově nachází na ulici RADNIČNÍ 1238. Najdete nás, když půjdete z frýdeckého náměstí dolů směrem k Magistrátu města Frýdku-Místku. Provozní doba je uveden v sekci kontakty. Těšíme se na vaši návštěvu.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.