ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

EMMA SRNCOVÁ

Narozena 22.8.1942 v Praze. Pracovala jako manekýnka Ústavu bytové a oděvní tvorby (1958-1961), pak herečka Černého divadla Praha (1961-1981). Pod vlivem výtvarníků Černého divadla začala malovat, nejprve pro potěšení, pak se podílela na divadelních výpravách a po 1980 ve svobodném povolání jako malířka. Věnuje se malbě a litografii. V obrazech se tematicky střídá Praha s dětmi a zvířaty. Mnohé obrazy jsou metaforami scén Černého divadla. Inspiruje se i literaturou a hudbou. Je designérkou (kolekce porcelánových hrníčků). Od 1984 spolupracuje s černým divadlem Pan-Optikum (Útěk za mříže, Baron Prášil ad.) a s divadlem Ta Fantastika (Něco z Alenky, Made in Homo Sapiens) jako výtvarnice. Připravila představení Černého divadla Modrá pohádka pro bratislavskou televizi, výstavu Praha-Madrid pro Španělsko, její nástěnné obrazy jsou umístěny v interiérech večerní restaurace hotelu Esplanade. O její tvorbě vznikl v roce 1988 hraný a animovaný film Každá Emma má lásku. Vystavuje v zahraničí (Brusel, Londýn, Vídeň, Monte Carlo, Hamburk, Lisabon, Bilbao, Curych aj.). 2004 se zúčastnila výstavy v rámci 3. benefiční aukce výtvarných děl pro Akci cihla (Praha, Galerie Peron).

Uspořádala řadu samostatných výstav u nás i v zahraničí.

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

55 x 70 cm, Cesta do Nazaretu (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

76 x 55 cm, Strom života (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

43 x 37 cm, Můj Andílek (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

44 x 52 cm, Svatba v oblacích (litografie), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

39 x 30 cm, Dívčí sen (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

51 x 23 cm, První lásky (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

83 x 68 cm, Přetržená pusa (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

50 x 43 cm, Přání (litografie)

 

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Novinky v galeriích

10. 12. 2018

V měsíci prosinci můžete v obou galeriích obdivovat mimo jiné i nové grafické listy pražského autora TOMÁŠE HŘIVNÁČE. Jeho doménou jsou hlavně ženy. Ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

10. 11. 2018

Ve frýdecké GALERII POD ZÁMKEM i v přerovské GALERII ESO můžete obdivovat nové litografie od IVY HÜTTNEROVÉ a JIŘÍHO SLÍVY. Malá ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

31. 10. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění, ráda bych vás upozornila na nabídku kalendářů na rok 2019. Konkrétně od autorů: IVY HÜTTNEROVÉ, ZUZANY HONSOVÉ, IVANY PAVLIŠOVÉ (KALENDÁŘ PRO SVĚTLUŠKU), TOMÁŠE LIMBERKA. Rovněž máme v nabídce kalendář s názvem NAIVNÍ UMĚNÍ. Také můžete obdivovat nové obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA. Více v sekci autoři.


Novinky v galeriích

25. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění v přerovské i frýdecké galerii můžete obdivovat nové obrazy od IVANY PAVLIŠOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Ukázka v sekci autoři.


Změna adresy

16. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění dovolujeme si vás upozornit na změnu adresy naší provozovny ve Frýdku. Galerie pod zámkem se nově nachází na ulici RADNIČNÍ 1238. Najdete nás, když půjdete z frýdeckého náměstí dolů směrem k Magistrátu města Frýdku-Místku. Provozní doba je uveden v sekci kontakty. Těšíme se na vaši návštěvu.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.