ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

EMMA SRNCOVÁ

Narozena 22.8.1942 v Praze. Pracovala jako manekýnka Ústavu bytové a oděvní tvorby (1958-1961), pak herečka Černého divadla Praha (1961-1981). Pod vlivem výtvarníků Černého divadla začala malovat, nejprve pro potěšení, pak se podílela na divadelních výpravách a po 1980 ve svobodném povolání jako malířka. Věnuje se malbě a litografii. V obrazech se tematicky střídá Praha s dětmi a zvířaty. Mnohé obrazy jsou metaforami scén Černého divadla. Inspiruje se i literaturou a hudbou. Je designérkou (kolekce porcelánových hrníčků). Od 1984 spolupracuje s černým divadlem Pan-Optikum (Útěk za mříže, Baron Prášil ad.) a s divadlem Ta Fantastika (Něco z Alenky, Made in Homo Sapiens) jako výtvarnice. Připravila představení Černého divadla Modrá pohádka pro bratislavskou televizi, výstavu Praha-Madrid pro Španělsko, její nástěnné obrazy jsou umístěny v interiérech večerní restaurace hotelu Esplanade. O její tvorbě vznikl v roce 1988 hraný a animovaný film Každá Emma má lásku. Vystavuje v zahraničí (Brusel, Londýn, Vídeň, Monte Carlo, Hamburk, Lisabon, Bilbao, Curych aj.). 2004 se zúčastnila výstavy v rámci 3. benefiční aukce výtvarných děl pro Akci cihla (Praha, Galerie Peron).

Uspořádala řadu samostatných výstav u nás i v zahraničí.

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

55 x 70 cm, Cesta do Nazaretu (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

76 x 55 cm, Strom života (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

43 x 37 cm, Můj Andílek (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

44 x 52 cm, Svatba v oblacích (litografie), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

39 x 30 cm, Dívčí sen (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

51 x 23 cm, První lásky (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

83 x 68 cm, Přetržená pusa (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

50 x 43 cm, Přání (litografie)

 

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Novinky od JIŘÍHO SLÍVY

20. 10. 2020

V galerii Eso v Přerově můžete nově zhlédnout nové grafiky JIŘÍHO SLÍVY. Autor se narodil v roce 1947 v Plzni, od roku 1966 žije a tvoří v Praze. Magie grafiky J. Slívy umí výmluvně promlouvat beze slov. Jeho obrázkům svědčí humor, velký nástroj poznávání světa. Ukázka v sekci Autoři.


Poutavé kalendáře na rok 2021

20. 10. 2020

V galerii Eso v Přerově si aktuálně můžete vybrat z několika kalendářů na rok 2021. K dispozici jsou typické kalendáře od IVY HÜTTNEROVÉ, humorně laděné kousky od JIŘÍHO VIDLÁKA a za pozornost stojí také kalendář ZUZANY HONSOVÉ a v neposlední řadě vás jistě zaujmou i krajiny snů od IVANY PAVLIŠOVÉ.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.