ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

JAN PAŘÍZEK

Narozen 20.7.1941 v Praze. Zemřel v roce 2012. Studoval propagační malbu a grafiku na Střední průmyslové škole stavební v Ostravě (1961 - 1965). Pracoval jako propagační výtvarník v řadě podniků na Ostravsku (Vítkovické železárny, Bastro, Důl Jan Šverma ad.), od 1978 spolupracoval s policejními kriminalisty jako portrétista. Od 1990 ve svobodném povolání. Věnoval se kresbě a malbě. V tvorbě se zaměřoval především na hudební motivy a ženské akty a portréty, často komponované jako zátiší. V menší míře se orientoval na vytváření imaginárních fantaskních krajin se zakomponovanými ženskými figurami či stylizovanými portrétními zkratkami. Součásti reálných objektů vystupují v těchto imaginativních krajinných sestavách jako svébytné kompoziční prvky. Fantastičnost jeho uměle vytvářených krajin však nevylučuje realistické ztvárnění plenéru. Věnoval se i květinovým zátiším, zvláštní kapitolu představují opět motivy hudební, ať již jde o klasická zátiší či snové skladby. Jeho hlavním inspiračním zdrojem a těžištěm výtvarného projevu zůstává hudba a žena ve všech svých podobách.

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

80 x 60 cm, Promenáda (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

70 x 50 cm, Abstrakce (olej), PRODÁNO

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Novinky v galeriích

10. 12. 2018

V měsíci prosinci můžete v obou galeriích obdivovat mimo jiné i nové grafické listy pražského autora TOMÁŠE HŘIVNÁČE. Jeho doménou jsou hlavně ženy. Ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

10. 11. 2018

Ve frýdecké GALERII POD ZÁMKEM i v přerovské GALERII ESO můžete obdivovat nové litografie od IVY HÜTTNEROVÉ a JIŘÍHO SLÍVY. Malá ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

31. 10. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění, ráda bych vás upozornila na nabídku kalendářů na rok 2019. Konkrétně od autorů: IVY HÜTTNEROVÉ, ZUZANY HONSOVÉ, IVANY PAVLIŠOVÉ (KALENDÁŘ PRO SVĚTLUŠKU), TOMÁŠE LIMBERKA. Rovněž máme v nabídce kalendář s názvem NAIVNÍ UMĚNÍ. Také můžete obdivovat nové obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA. Více v sekci autoři.


Novinky v galeriích

25. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění v přerovské i frýdecké galerii můžete obdivovat nové obrazy od IVANY PAVLIŠOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Ukázka v sekci autoři.


Změna adresy

16. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění dovolujeme si vás upozornit na změnu adresy naší provozovny ve Frýdku. Galerie pod zámkem se nově nachází na ulici RADNIČNÍ 1238. Najdete nás, když půjdete z frýdeckého náměstí dolů směrem k Magistrátu města Frýdku-Místku. Provozní doba je uveden v sekci kontakty. Těšíme se na vaši návštěvu.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.