ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

JIŘÍ VALEŠ

Narodil se 10.4. 1957 v Benátkách nad Jizerou. Studoval Výtvarnou konzervatoř v Praze a soukromě studoval akt u J. Svobodové na AVU tamtéž. Věnuje se malbě, kresbě a fotografii.
Zachycuje realistickou krajinu( zpočátku jihočeskou), město v noci, centra historických českých a evropských měst ( cyklus Česká města, Evropská města).
Pro tohoto autora je obzvláště charakteristické jeho cit a smysl pro detail. Precizně si umí pohrát se všemi zdánlivými maličkostmi, které pak jako celek dávají věrnou podobu všem těm historickým dominantám, zákoutím, chrámům a dalším objektům, které maluje nejenom po celé naší zemi, ale i na mnoha dalších místech Evropy
To všechno je důvodem, proč je o jeho díla zájem nejen ve staré dobré Evropě, ale i v USA, Austrálii, Číně a na mnoha dalších místech, včetně exotických destinací, jakými jsou pro nás Tchaj-wan nebo Filipíny.
Jeho obrazy můžeme vidět v galeriích po celé naší republice a dokonce i v zahraničí, kde jsou součástí soukromých sbírek.
V zahraničí se mu naposled povedla výstava v Evropském parlamentu v Bruselu. Vystavoval tam společně s J. Anderlem, O. Kulhánkem, K. Kodetem, K. Demelem.

   Momentálně ho zaměstnává projekt Evropská města, kde si dal za cíl, že každý evropský stát by měl být zastoupen minimálně jedním jeho namalovaným obrazem některého města. Tento projekt však ještě není hotový.
Už 10 let se účastní s úspěchem Minisalonu filmové klapky při Dětském filmovém festivalu ve Zlíně.
Svoji tvorbu představil na více než padesáti samostatných a sto společných výstavách.

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

75 x 60 cm, Olomouc (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

35 x 30 cm, Frýdek-Místek - Farní ulice (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

45 x 40 cm, Frýdek-Místek - NÁMĚSTÍ SVOBODY (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

40 x 30 cm, Štramberk - VRCHNÍ CESTA (olej), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

62 x 92 cm, Štramberk (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

Kostel svatého Jakuba, PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

30 x 30 cm, Farní ulice (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

65 x 50 cm, Frýdecký zámek (olej), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

45 x 45 cm, Farní náměstí (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

35 x 35 cm, Ulice farní (olej)

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Novinky v galeriích

10. 12. 2018

V měsíci prosinci můžete v obou galeriích obdivovat mimo jiné i nové grafické listy pražského autora TOMÁŠE HŘIVNÁČE. Jeho doménou jsou hlavně ženy. Ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

10. 11. 2018

Ve frýdecké GALERII POD ZÁMKEM i v přerovské GALERII ESO můžete obdivovat nové litografie od IVY HÜTTNEROVÉ a JIŘÍHO SLÍVY. Malá ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

31. 10. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění, ráda bych vás upozornila na nabídku kalendářů na rok 2019. Konkrétně od autorů: IVY HÜTTNEROVÉ, ZUZANY HONSOVÉ, IVANY PAVLIŠOVÉ (KALENDÁŘ PRO SVĚTLUŠKU), TOMÁŠE LIMBERKA. Rovněž máme v nabídce kalendář s názvem NAIVNÍ UMĚNÍ. Také můžete obdivovat nové obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA. Více v sekci autoři.


Novinky v galeriích

25. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění v přerovské i frýdecké galerii můžete obdivovat nové obrazy od IVANY PAVLIŠOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Ukázka v sekci autoři.


Změna adresy

16. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění dovolujeme si vás upozornit na změnu adresy naší provozovny ve Frýdku. Galerie pod zámkem se nově nachází na ulici RADNIČNÍ 1238. Najdete nás, když půjdete z frýdeckého náměstí dolů směrem k Magistrátu města Frýdku-Místku. Provozní doba je uveden v sekci kontakty. Těšíme se na vaši návštěvu.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.