ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

JIŘÍ VALEŠ

Narodil se 10.4. 1957 v Benátkách nad Jizerou. Studoval Výtvarnou konzervatoř v Praze a soukromě studoval akt u J. Svobodové na AVU tamtéž. Věnuje se malbě, kresbě a fotografii.
Zachycuje realistickou krajinu( zpočátku jihočeskou), město v noci, centra historických českých a evropských měst ( cyklus Česká města, Evropská města).
Pro tohoto autora je obzvláště charakteristické jeho cit a smysl pro detail. Precizně si umí pohrát se všemi zdánlivými maličkostmi, které pak jako celek dávají věrnou podobu všem těm historickým dominantám, zákoutím, chrámům a dalším objektům, které maluje nejenom po celé naší zemi, ale i na mnoha dalších místech Evropy
To všechno je důvodem, proč je o jeho díla zájem nejen ve staré dobré Evropě, ale i v USA, Austrálii, Číně a na mnoha dalších místech, včetně exotických destinací, jakými jsou pro nás Tchaj-wan nebo Filipíny.
Jeho obrazy můžeme vidět v galeriích po celé naší republice a dokonce i v zahraničí, kde jsou součástí soukromých sbírek.
V zahraničí se mu naposled povedla výstava v Evropském parlamentu v Bruselu. Vystavoval tam společně s J. Anderlem, O. Kulhánkem, K. Kodetem, K. Demelem.

   Momentálně ho zaměstnává projekt Evropská města, kde si dal za cíl, že každý evropský stát by měl být zastoupen minimálně jedním jeho namalovaným obrazem některého města. Tento projekt však ještě není hotový.
Už 10 let se účastní s úspěchem Minisalonu filmové klapky při Dětském filmovém festivalu ve Zlíně.
Svoji tvorbu představil na více než padesáti samostatných a sto společných výstavách.

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

75 x 60 cm, Olomouc (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

35 x 30 cm, Frýdek-Místek - Farní ulice (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

45 x 40 cm, Frýdek-Místek - NÁMĚSTÍ SVOBODY (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

40 x 30 cm, Štramberk - VRCHNÍ CESTA (olej), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

62 x 92 cm, Štramberk (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

Kostel svatého Jakuba, PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

30 x 30 cm, Farní ulice (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

65 x 50 cm, Frýdecký zámek (olej), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

45 x 45 cm, Farní náměstí (olej), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

35 x 35 cm, Ulice farní (olej)

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Nová galerie v Olomoci

20. 09. 2021

Ve středu 22. září otevíráme v Olomouci zbrusu novou galerii na Ostružnické ulici 351/25 umístěnou v přízemí činžovního dvoupatrového domu. Ten vznikl na středověké parcele adaptací historického objektu s gotickými a renesančními sklepy a s barokními malovanými trámovými stropy. Secesní úprava pochází z let 1910-1912 (stavitelé B. Vodička a J. Juránek). Vysoký reliéf postavy Hanačky v národním kroji držící fotografický přístroj sloužil jako reklama fotografického ateliéru. Reliéf je dílem sochaře Hladíka. Objekt je od 3.5. 1958 prohlášen kulturní památkou! V nové galerii budeme nabízet jedinečné umění, které pro Vás budeme držet pod zámkem. Kdy jej odemknete, záleží jenom na Vás. Stačí se přijít podívat a zbytek bude na Vás. Nové autory, které do Olomouce přivádíme, Vám budeme na našich stránkách postupně představovat.


Novinky v galerii

14. 05. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění, jsme velmi rádi, že se naše galerie opět otevřela a můžeme se tak po čase znovu s Vámi osobně podělit o radost z výtvarných děl. Přerovská galerie i dále funguje dle provozní doby, kterou najdete na našich webových stránkách. Vaše oko určitě potěší nové a velmi vtipné obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA, květinové motivy JANY FRÝBLOVÉ a v neposlední řadě pohodové obrazy SIMONETTY ŠMÍDOVÉ. Srdečně Vás všechny zveme!


Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.