ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

SVĚTLANA ŽALMÁNKOVÁ

Světlana Žalmánková je výtvarná umělkyně expresivní a dynamické malby, ilustrující její bezprostřední pocity. Svoji práci ztvárňuje technikou akrylu. Vychází z impresionismu, obdivuje A.Renoira a E.Degasse. Barevná škála, kterou uplatňuje ve svých obrazech, je odvážná a zřetelně nastolí atmosféru jednotlivých děl. Téma čerpá ze svého bezprostředního okolí, ale také z přírody. Je dobrým pozorovatelem prostředí života, světel a stínů. Člověk, dívá-li se na její práce, cítí napětí a zároveň jemnou poezii přírody, její proměnlivou atmosféru. Stěžejním tématem obrazů je žena, žena v mnoha podobách, která je obvykle zachycena v pohybu či s gestem a nutí pozorovatele k zamyšlení. Právě tento prchavý okamžik je plný emocí.

Světlana Žalmánková dává člověku radost žít, člověku uštvanému k padnutí dává naději, tak, jak to vyjádřil Henri Matisse: ,,Chci vyrovnané čisté umění, které nezneklidňuje ani neunavuje. Chci, aby přepracovaný a vyčerpaný člověk pocítil před mým obrazem klid a pohodu."

Uspořádala řadu kolektivních i samostatných výstav. Svými díly je zastoupena v českých galeriích a v soukromých sbírkách v České rep., Německu, Itálii, Rakousku, Dánsku, Norsku.

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

90 X 70 cm, Dáma s deštníkem (akryl), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

100 x 80 cm, Srdcový král (akryl), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

55 x 55 cm, Moudrost (akryl), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

Šípkový čaj (akryl), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

55 x 55 cm, Kosatec (akryl), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

55 x 55 cm, Královna Margot (akryl), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

90 x 70 cm, Vinobraní (akryl), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

55 x 55 cm, Opera (akryl), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

90 x 70 cm, Dáma s leopardem (akryl), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

57 x 50 cm, Zámecká paní (akryl), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

53 x 50 cm, Šípková Růženka (akryl), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

90 x 70 cm, Moulin Rouge (akryl), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

90 x 70 cm, Bělásci (akryl), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

53 x 50 cm, Hortenzie (akryl), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

90 x 70 cm, V růžích (akryl), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

90 x 70 cm, Krásenky (akryl), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

57 x 50 cm, Kolonáda (akryl), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

55 x 55 cm, Štěstí (akryl)

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Novinky od JIŘÍHO SLÍVY

20. 10. 2020

V galerii Eso v Přerově můžete nově zhlédnout nové grafiky JIŘÍHO SLÍVY. Autor se narodil v roce 1947 v Plzni, od roku 1966 žije a tvoří v Praze. Magie grafiky J. Slívy umí výmluvně promlouvat beze slov. Jeho obrázkům svědčí humor, velký nástroj poznávání světa. Ukázka v sekci Autoři.


Poutavé kalendáře na rok 2021

20. 10. 2020

V galerii Eso v Přerově si aktuálně můžete vybrat z několika kalendářů na rok 2021. K dispozici jsou typické kalendáře od IVY HÜTTNEROVÉ, humorně laděné kousky od JIŘÍHO VIDLÁKA a za pozornost stojí také kalendář ZUZANY HONSOVÉ a v neposlední řadě vás jistě zaujmou i krajiny snů od IVANY PAVLIŠOVÉ.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.