ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

OLDŘICH JELEN

Narozen 25.2.1961 v Bělé pod Bezdězem. Studoval na AVU v Praze u prof. B. Dlouhého, J. Svobodové a A. Veselého. Zabýval se hlavně kresbami pro noviny a časopisy(Lidové noviny, Lettre Internationale, Národní listy, Penthouse, Playboy). Je zakládajícím členem skupiny BRÁNY. 1994 vytvořil 32 hracích karet pro sázkovou kancelář Fortuna, 1993 ilustroval Dopisy lásky a nenávisti M. Horáčka v časopise Mladý svět. V jeho dílech je surrealistická obraznost, dadaistický sarkasmus, grotesknost nové české figurace. Kreslí obyčejnými tužkamai na běžný papír, jeho kresba připomíná techniku litografie a je autorem kolorována v jednotící škále. Od 1995 art director časopisu KMIT, vydává centrum nezávislé žurnalistiky v Praze a Bratislavě(1993-1995). 1996 vytvořil obal CD Dracula. Klub literatury pro mládež, klub ilustrátorů dětské knihy ocenila ilustrace ke knize Josteina Gaardera Jako v zrcadle, jen v hádance, v roce 1999 Zlatou stuhou. Mezi jeho poslední práce patří ilustrace ke knihám Michala Horáčka „O české krvi otců vlasti“ a „Tajemství královny krav“. Oldřich Jelen nezvyklým způsobem mísí volnou a užitou tvorbu. Přestože podstatná část kreseb Oldřicha Jelena vzniká na základě konkrétního literárního podnětu, jeho obrázky přesahují výchozí text a vytvářejí i své vlastní světy a příběhy a vedou svůj samostatný a nezávislý život. Originální technikou – lavírovanou tužkovou kresbou vytváří v jemných lazurních vrstvách novou magickou realitu. Jeho kultivované výjevy vázané k tradici jsou zvláštní, meditativní, přesahující a skrytě filozofující. Mimořádně jemný drobnopis není překážkou k mnohdy velkolepým výjevům. V současné době se zabývá tvorbou volných grafických listů velmi náročnou technikou tisku z kamene - litografie, ve které zhodnocuje svoji dokonalou kresebnou techniku. Své grafické listy spoluvytváří v litografické dílně s tiskařským mistrem Petrem Korbelářem. Řemeslná kvalita těchto grafických listů je výjimečná i ve světovém měřítku. Kromě volné grafiky se věnuje především tvorbě ex libris – fenoménu knižní značky pro sběratele z celého světa. Od roku 2015 je členem Sdružení českých umělců grafiků Hollar.

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

42 x 32 cm, Sedící (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

16,5 x 14,5 cm, Srdce (hnědé) (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

32 x 42 cm, Říp (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

33 x 41 cm, Psychoanalytik (litografie), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

35 x 30 cm, Alenka v říši divů (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

35 x 33 cm, Koráb (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

21 x 18 cm, Carpe diem (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

41 x 31 cm, Srdce (litografie), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

16,5 x 14 cm, Srdce (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

21,5 x 21,5 cm, Cestovatel (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

20 x 13,5 cm, Sedící (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

41 x 31 cm, IX. (litografie), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

31 x 33 cm, Civilizace (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

56,5 x 43,5 cm, Eva (litografie)

Kliknutím zvětšíte obrázek

39,5 x 36 cm, Don Quijote (litografie)

Kliknutím zvětšíte obrázek

30 x 33 cm, Proměna (strom), (litogafie)

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

20 x 14 cm, Bastet (litografie)

Kliknutím zvětšíte obrázek

38 x 32 cm, Milenci (litografie)

Kliknutím zvětšíte obrázek

50 x 35 cm, Domeček (litografie)

Kliknutím zvětšíte obrázek

39 x 33 cm, Koruna (litografie)

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

39 x 33 cm, Eso (litografie)

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Nová galerie v Olomoci

20. 09. 2021

Ve středu 22. září otevíráme v Olomouci zbrusu novou galerii na Ostružnické ulici 351/25 umístěnou v přízemí činžovního dvoupatrového domu. Ten vznikl na středověké parcele adaptací historického objektu s gotickými a renesančními sklepy a s barokními malovanými trámovými stropy. Secesní úprava pochází z let 1910-1912 (stavitelé B. Vodička a J. Juránek). Vysoký reliéf postavy Hanačky v národním kroji držící fotografický přístroj sloužil jako reklama fotografického ateliéru. Reliéf je dílem sochaře Hladíka. Objekt je od 3.5. 1958 prohlášen kulturní památkou! V nové galerii budeme nabízet jedinečné umění, které pro Vás budeme držet pod zámkem. Kdy jej odemknete, záleží jenom na Vás. Stačí se přijít podívat a zbytek bude na Vás. Nové autory, které do Olomouce přivádíme, Vám budeme na našich stránkách postupně představovat.


Novinky v galerii

14. 05. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění, jsme velmi rádi, že se naše galerie opět otevřela a můžeme se tak po čase znovu s Vámi osobně podělit o radost z výtvarných děl. Přerovská galerie i dále funguje dle provozní doby, kterou najdete na našich webových stránkách. Vaše oko určitě potěší nové a velmi vtipné obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA, květinové motivy JANY FRÝBLOVÉ a v neposlední řadě pohodové obrazy SIMONETTY ŠMÍDOVÉ. Srdečně Vás všechny zveme!


Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.