ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

ADOLF BORN

Narodil se 12. června roku 1930 v Českých Velenicích na česko-rakouské hranici. Tatínek byl železničář a na počátku protektorátu byl přeložen do Prahy, kam se s ním přestěhovala i celá rodina. Adolf Born studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v letech 1949-1950. K profesoru Antonínu Pelcovi byl přijat na karikaturu a ilustraci, potom spolu přešli na Akademii výtvarných umění, kde v roce 1955 studium ukončil. V roce 1962 se oženil se slečnou Emou a dva roky na to se jim narodila dcera Erika.


   Born se proslavil nejen volnými grafickými listy, ale svým elegantním a kultivovaným projevem se stal vyhledávaným ilustrátorem. Jeho kresby vyzdobily přes 200 titulů (mimo jiné Robinsona Crusoe Daniela Defoea (1971 a 1986), Válku s mloky K. Čapka). Stejně významně zasáhl do tvorby krátkého animovaného filmu (od roku 1964), kde se podílel, především ve spolupráci s Milošem Macourkem a Jaroslavem Doubravou, na více než šedesáti dílech (například: Ze života ptáků, 1973; Hugo a Bobo, 1975; Mach a Šebestová, od 1977; Mindrák, 1981; Imago, 1984). Od roku 1964 se soustavně věnuje volné grafice, zejména litografii. Od roku 1965 se věnuje i grafické technice lept a suchá jehla.

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

38 x 20 cm, Kabaretní umělci (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

51 x 35 cm, Výlet s překvapením (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

38 x 50 cm, Leonardo portrétuje svojí kočku Lízu (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

30 x 34 cm, Představení na dóžecím dvoře (litografie), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

30 x 20 cm, Drezůra se lvem (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

43 x 54 cm, Jonáš (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

Dürerova cesta přes Alpy (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

48 x 57 cm, Pozdrav ze Sieny (litografie), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

33 x 48 cm, Snídaně v trávě s Magdalenou Dobromilou Rettigovou (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

48 x 64 cm, Josef a Putifarka (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

Rembrandt van Rijn se svými modely (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

72 x 79 cm, Rembrandt portrétuje Jana Ámose Komenského (litografie), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

50 x 63 cm, Josef Mánes portrétuje Miroslava Tyrše... (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

38 x 49 cm, Jan Neruda na svých exotických toulkách... (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

77 x 71 cm, Gejša na procházce s psíčky (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

48 x 36 cm, Rodinné divadlo (litografie), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

48 x 36 cm, Výlet (litografie)

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Nová galerie v Olomoci

20. 09. 2021

Ve středu 22. září otevíráme v Olomouci zbrusu novou galerii na Ostružnické ulici 351/25 umístěnou v přízemí činžovního dvoupatrového domu. Ten vznikl na středověké parcele adaptací historického objektu s gotickými a renesančními sklepy a s barokními malovanými trámovými stropy. Secesní úprava pochází z let 1910-1912 (stavitelé B. Vodička a J. Juránek). Vysoký reliéf postavy Hanačky v národním kroji držící fotografický přístroj sloužil jako reklama fotografického ateliéru. Reliéf je dílem sochaře Hladíka. Objekt je od 3.5. 1958 prohlášen kulturní památkou! V nové galerii budeme nabízet jedinečné umění, které pro Vás budeme držet pod zámkem. Kdy jej odemknete, záleží jenom na Vás. Stačí se přijít podívat a zbytek bude na Vás. Nové autory, které do Olomouce přivádíme, Vám budeme na našich stránkách postupně představovat.


Novinky v galerii

14. 05. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění, jsme velmi rádi, že se naše galerie opět otevřela a můžeme se tak po čase znovu s Vámi osobně podělit o radost z výtvarných děl. Přerovská galerie i dále funguje dle provozní doby, kterou najdete na našich webových stránkách. Vaše oko určitě potěší nové a velmi vtipné obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA, květinové motivy JANY FRÝBLOVÉ a v neposlední řadě pohodové obrazy SIMONETTY ŠMÍDOVÉ. Srdečně Vás všechny zveme!


Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.