ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

VLADIMÍR KOMÁREK

Narodil se 10.8. 1928 v Hořensku u Semil a zemřel v srpnu roku 2002. Studoval malování a leptání skla u M. Janků na Odborné sklářské škole v Železném Brodě (1945 - 1946), u prof. K. Mináře na AVU v Praze (1946 - 1948) a u prof. K. Štipla na VŠUP v Praze (1948 - 1953). Pracoval jako metodik v Domě osvěty v Semilech (1954 - 1962). 1959 byl spoluzakladatelem Skupiny 7 v Liberci. 1965 - 1971 byl členem SČUG Hollar a od roku 1975 člen SČVU. V roce 1961 tvořil první grafiky - suché jehly a učil na gymnáziu a LŠU v Semilech.


   Věnoval se malbě, volné grafice (dřevoryt, linoryt, litografie, ale nejčastěji suchá jehla). Používal náznak, symbol, metaforu. Formální jednotka grafiky a malby je pro něj typická. Vyjadřoval se tlumenou barevností, používal šedobílou, černou, zelenou a pastelově růžovou, do nichž někdy zasáhne zlatavý záblesk. Tematicky se opakoval, využíval stůl, dveře, hodiny, zrcadlo, okno, petrolejku. Vytvářel drobnou grafiku a exlibris. Vytvořil přes 600 exlibris a stejný počet novoročenek. Ilustroval knihy (J. Seiferta, K. H. Máchu, I. Turgeněva, V. Holana, A. S. Puškina) a věnoval se bibliofilským tiskům. Uspořádal 200 samostatných výstav. Je zastoupen ve sbírkách NG Praha, MG Brno, GHMP a ve všech regionálních galeriích u nás.

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

20 x 16 cm, Anděl v okně (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

10 x 12 cm, Lodičky vikingů (suchá jehla), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

20 x 30 cm, Hráč na flétnu (suchá jehla), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

42 x 33 cm, Dva akty v otevřené knize (suchá jehla)

 

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Nová galerie v Olomoci

20. 09. 2021

Ve středu 22. září otevíráme v Olomouci zbrusu novou galerii na Ostružnické ulici 351/25 umístěnou v přízemí činžovního dvoupatrového domu. Ten vznikl na středověké parcele adaptací historického objektu s gotickými a renesančními sklepy a s barokními malovanými trámovými stropy. Secesní úprava pochází z let 1910-1912 (stavitelé B. Vodička a J. Juránek). Vysoký reliéf postavy Hanačky v národním kroji držící fotografický přístroj sloužil jako reklama fotografického ateliéru. Reliéf je dílem sochaře Hladíka. Objekt je od 3.5. 1958 prohlášen kulturní památkou! V nové galerii budeme nabízet jedinečné umění, které pro Vás budeme držet pod zámkem. Kdy jej odemknete, záleží jenom na Vás. Stačí se přijít podívat a zbytek bude na Vás. Nové autory, které do Olomouce přivádíme, Vám budeme na našich stránkách postupně představovat.


Novinky v galerii

14. 05. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění, jsme velmi rádi, že se naše galerie opět otevřela a můžeme se tak po čase znovu s Vámi osobně podělit o radost z výtvarných děl. Přerovská galerie i dále funguje dle provozní doby, kterou najdete na našich webových stránkách. Vaše oko určitě potěší nové a velmi vtipné obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA, květinové motivy JANY FRÝBLOVÉ a v neposlední řadě pohodové obrazy SIMONETTY ŠMÍDOVÉ. Srdečně Vás všechny zveme!


Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.