ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

JAN BAUCH

Narodil se 16. 11. 1898 v Praze, kde taktéž 9. 1. 1995 zemřel. Byl malířem, grafikem, sochařem a ilustrátorem. V jeho díle nacházíme mimo kreseb a grafik příležitostně i díla monumentální (vitráže, gobelíny, spolupráce s architekturou) Díla jsou v majetku NG Praha, MG Brno, GVU Ostrava, GVU Zlín.


   Vyučil se řezbářem v otcově dílně na Starém Městě, 1914 – 1916 studoval na UMPRUM v Praze u prof. Dítěte, po přerušení studia (vojenská služba) pokračoval v ateliéru V. H. Brunera. 1921 – 1924 navštěvoval grafickou speciálku M. Švabinského na AVU. 1923 – 26 byl členem Umělecké besedy, 1926 člene SVU Mánes. 1937 vystavoval na čs. Expozici v Galerii Charpentier v Paříži a získal Grand Prix. Společně s přítelem J. Laudou je autorem monumentální plastiky Přepadení Československa, určené pro Světovou výstavu v New Yorku. 1946 – 58 byl docentem UMPRUM v Praze. Prvá monografie o něm vychází r. 1948 (autor J. Spurný). Po několikerém přerušení se vrátil 1962 k sochařské práci. V roce 1963 vychází prvá autobiografie Barvy století, 1980 druhá kniha Čím jsem žil. 1988 v Lyře pragensia Jak udělat z obrazu báseň. Počátkem osmdesátých let ve spolupráci s KF Praha vzniká film o jeho životě a díle.

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

Kliknutím zvětšíte obrázek

15 x 10 cm, Kristus u svíčky (dřevoryt), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

15 x 10 cm, Paganini (dřevoryt), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

28 x 18 cm, Milenci (litografie), PRODÁNO

 

 

 

Aktuality

 

Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Novinky od JIŘÍHO SLÍVY

20. 10. 2020

V galerii Eso v Přerově můžete nově zhlédnout nové grafiky JIŘÍHO SLÍVY. Autor se narodil v roce 1947 v Plzni, od roku 1966 žije a tvoří v Praze. Magie grafiky J. Slívy umí výmluvně promlouvat beze slov. Jeho obrázkům svědčí humor, velký nástroj poznávání světa. Ukázka v sekci Autoři.


Poutavé kalendáře na rok 2021

20. 10. 2020

V galerii Eso v Přerově si aktuálně můžete vybrat z několika kalendářů na rok 2021. K dispozici jsou typické kalendáře od IVY HÜTTNEROVÉ, humorně laděné kousky od JIŘÍHO VIDLÁKA a za pozornost stojí také kalendář ZUZANY HONSOVÉ a v neposlední řadě vás jistě zaujmou i krajiny snů od IVANY PAVLIŠOVÉ.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.