ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

KAMIL LHOTÁK

Narodil se 25.7.1912 v Praze, kde tamtéž 22.10.1990 zemřel. Výchozím podnětem jeho tvorby byl obdiv k moderní civilizaci v období přelomu 19. a 20. Století. Inspiraci čerpal z knižních ilustrací, časopisů, dobrodružných románů J. Verna a v atmosféře městských periferií. Ovlivnila jej i výstava Poesie 1932, tvorba H. Rousseaua a J.Šímy.


   Námětem jeho obrazů byly krajiny, v nichž se v harmonickém poměru propojovala příroda s civilizačními prvky. Zachytil idylický svět balonů, vzducholodí, vysokých kol, tricyklů, starých automobilů, letadel, lodí nebo ponorek. Od počátku 60. Let se soustředil na kvalitativní účinek barvy. Od r. 1966 se svými obrazy s reklamními tabulemi, plátěnými draky, terči a barely přiblížil problematice Nové figurace. Celou tvorbou procházel ojedinělý soubor maleb, kreseb i grafik s podobiznou dívky nazvaný Dcera velkoměsta. Nedílnou součást jeho díla tvoří kresby, volná grafika a knižní ilustrace. Patřil k průkopníkům českého animovaného filmu. Od r. 1939 byl členem Umělecké besedy, od r. 1942 Skupiny 42 a od r. 1945 SČUG Hollar.

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

Kliknutím zvětšíte obrázek

9 x 11 cm, Z motocyklových závodů (suchá jehla), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

26 X 22 cm, Láhev (litografie)

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

13 X 22 cm, Na závodní dráze (litografie)

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

11 x 14 cm, P.F. František Dvořák (barevná litografie)

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

10 x 11 cm, A-stan B-pahorek C-koule (barevná litografie)

 

 

 

Aktuality

 

Novinky v galeriích

10. 12. 2018

V měsíci prosinci můžete v obou galeriích obdivovat mimo jiné i nové grafické listy pražského autora TOMÁŠE HŘIVNÁČE. Jeho doménou jsou hlavně ženy. Ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

10. 11. 2018

Ve frýdecké GALERII POD ZÁMKEM i v přerovské GALERII ESO můžete obdivovat nové litografie od IVY HÜTTNEROVÉ a JIŘÍHO SLÍVY. Malá ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

31. 10. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění, ráda bych vás upozornila na nabídku kalendářů na rok 2019. Konkrétně od autorů: IVY HÜTTNEROVÉ, ZUZANY HONSOVÉ, IVANY PAVLIŠOVÉ (KALENDÁŘ PRO SVĚTLUŠKU), TOMÁŠE LIMBERKA. Rovněž máme v nabídce kalendář s názvem NAIVNÍ UMĚNÍ. Také můžete obdivovat nové obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA. Více v sekci autoři.


Novinky v galeriích

25. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění v přerovské i frýdecké galerii můžete obdivovat nové obrazy od IVANY PAVLIŠOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Ukázka v sekci autoři.


Změna adresy

16. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění dovolujeme si vás upozornit na změnu adresy naší provozovny ve Frýdku. Galerie pod zámkem se nově nachází na ulici RADNIČNÍ 1238. Najdete nás, když půjdete z frýdeckého náměstí dolů směrem k Magistrátu města Frýdku-Místku. Provozní doba je uveden v sekci kontakty. Těšíme se na vaši návštěvu.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.