ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

JOSEF VELČOVSKÝ

Narodil se 7.10.1945 ve Václavovicích u Frýdku. Žije a pracuje v Praze. Je absolvent Akademie výtvarných umění v Praze v 1969 v ateliéru prof. Karla Součka a prof. Oldřicha Oplta. Uspořádal nespočet samostatných výstav, zúčastnil se řady kolektivních výstav doma i v zahraničí. Je zastoupen ve sbírkách NG Praha, Galerie hl.m.Prahy, Alšovy jihočeské galerie, Stadt muzeum Norimberk, Ministerstva kultury Finska aj.


   Ve své profesionální výtvarné činnosti se věnuje malbě, kresbě, ilustraci, volné a užité grafice, ilustraci a realizaci do architektury.  Ilustracemi doprovodil více než 70 knižních titulů. Zpracovává reálné i imaginární krajinné a přírodní podněty, ženský akt. Typická v jeho pracích je umělecká zkratka a poetika.

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

19 x 14 cm, Listování (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

17 x 14 cm, Romance o víně (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

27 x 22 cm, Meditace na břehu vyschlé řeky (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

25 x 34 cm, Golf na Belle Ille (litografie), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

27 x 35 cm, Přetékající krajina (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

27 x 35 cm, Ústřicový přístav (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

20 x 20 cm, Pohoří (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

35,5 x 28,5 cm, Do teplých krajin (litografie), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

28 x 14 cm, Mimořádná sezóna (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

25 x 34 cm, Romantický večer (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

42,5 x 50 cm, Velikonoční ostrovy (litografie)

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Novinky od JIŘÍHO SLÍVY

20. 10. 2020

V galerii Eso v Přerově můžete nově zhlédnout nové grafiky JIŘÍHO SLÍVY. Autor se narodil v roce 1947 v Plzni, od roku 1966 žije a tvoří v Praze. Magie grafiky J. Slívy umí výmluvně promlouvat beze slov. Jeho obrázkům svědčí humor, velký nástroj poznávání světa. Ukázka v sekci Autoři.


Poutavé kalendáře na rok 2021

20. 10. 2020

V galerii Eso v Přerově si aktuálně můžete vybrat z několika kalendářů na rok 2021. K dispozici jsou typické kalendáře od IVY HÜTTNEROVÉ, humorně laděné kousky od JIŘÍHO VIDLÁKA a za pozornost stojí také kalendář ZUZANY HONSOVÉ a v neposlední řadě vás jistě zaujmou i krajiny snů od IVANY PAVLIŠOVÉ.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.