ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

MIROSLAV DYL

Autor se narodil v Ostravě a maluje už od svých dětských let. V průběhu ZŠ v Porubě navštěvoval LŠU. Techniku ve své tvorbě si také zdokonalil návštěvou výtvarně propagační školy v Ostravě.
Ve své současné tvorbě se převážně zaměřuje na krajinu Beskyd a Oderských vrchů. Oblíbil si kouzlo starých chalup, které maluje ve všech ročních obdobích v zářivých barvách přírody. Taktéž zachytil zákoutí některých našich měst - Olomouc, Brno, Uherské Hradiště, Znojmo, Frýdek-Místek.
Nejsou mu vzdálená ani zátiší a kytice, které maluje nejmilejší technikou, kterou je akvarel.
Ve všech jeho pracích k nám promlouvá láska k přírodě a sounáležitosti s ní. Ve svém přednesu barevných kombinací uspokojuje i estetické cítění divákovo a kladně na něj působí. Svou radost z barev předkládá také malováním abstraktních obrazů, kde uplatňuje výhody akrylových barev.

Své práce předvedl na výstavách (např.):

Výstavní síň   Luhačovice
2 x Divadelní galerie   Uherské Hradiště
Galerie Bohéma   Olomouc
2 x Galerie Centrum  Přerov
Galerie Na hradě  Ostrava
Galerie Helga   Třinec
Galerie Žerotín   Přerov

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

25 x 45 cm, Stará cesta (akvarel), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

19 x 21 cm, Z Jablunkovska (akvarel), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

43 x 43 cm, Struktura (acryl), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

35 x 35 cm, Břízy u cesty (akvarel), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

35 x 35 cm, Z Poodří (akvarel)

Kliknutím zvětšíte obrázek

30 x 30 cm, Břízy u lesa (akvarel)

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Novinky v galeriích

10. 12. 2018

V měsíci prosinci můžete v obou galeriích obdivovat mimo jiné i nové grafické listy pražského autora TOMÁŠE HŘIVNÁČE. Jeho doménou jsou hlavně ženy. Ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

10. 11. 2018

Ve frýdecké GALERII POD ZÁMKEM i v přerovské GALERII ESO můžete obdivovat nové litografie od IVY HÜTTNEROVÉ a JIŘÍHO SLÍVY. Malá ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

31. 10. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění, ráda bych vás upozornila na nabídku kalendářů na rok 2019. Konkrétně od autorů: IVY HÜTTNEROVÉ, ZUZANY HONSOVÉ, IVANY PAVLIŠOVÉ (KALENDÁŘ PRO SVĚTLUŠKU), TOMÁŠE LIMBERKA. Rovněž máme v nabídce kalendář s názvem NAIVNÍ UMĚNÍ. Také můžete obdivovat nové obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA. Více v sekci autoři.


Novinky v galeriích

25. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění v přerovské i frýdecké galerii můžete obdivovat nové obrazy od IVANY PAVLIŠOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Ukázka v sekci autoři.


Změna adresy

16. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění dovolujeme si vás upozornit na změnu adresy naší provozovny ve Frýdku. Galerie pod zámkem se nově nachází na ulici RADNIČNÍ 1238. Najdete nás, když půjdete z frýdeckého náměstí dolů směrem k Magistrátu města Frýdku-Místku. Provozní doba je uveden v sekci kontakty. Těšíme se na vaši návštěvu.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.