ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

MIROSLAV DYL

Autor se narodil v Ostravě a maluje už od svých dětských let. V průběhu ZŠ v Porubě navštěvoval LŠU. Techniku ve své tvorbě si také zdokonalil návštěvou výtvarně propagační školy v Ostravě.
Ve své současné tvorbě se převážně zaměřuje na krajinu Beskyd a Oderských vrchů. Oblíbil si kouzlo starých chalup, které maluje ve všech ročních obdobích v zářivých barvách přírody. Taktéž zachytil zákoutí některých našich měst - Olomouc, Brno, Uherské Hradiště, Znojmo, Frýdek-Místek.
Nejsou mu vzdálená ani zátiší a kytice, které maluje nejmilejší technikou, kterou je akvarel.
Ve všech jeho pracích k nám promlouvá láska k přírodě a sounáležitosti s ní. Ve svém přednesu barevných kombinací uspokojuje i estetické cítění divákovo a kladně na něj působí. Svou radost z barev předkládá také malováním abstraktních obrazů, kde uplatňuje výhody akrylových barev.

Své práce předvedl na výstavách (např.):

Výstavní síň   Luhačovice
2 x Divadelní galerie   Uherské Hradiště
Galerie Bohéma   Olomouc
2 x Galerie Centrum  Přerov
Galerie Na hradě  Ostrava
Galerie Helga   Třinec
Galerie Žerotín   Přerov

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

25 x 45 cm, Stará cesta (akvarel), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

19 x 21 cm, Z Jablunkovska (akvarel), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

43 x 43 cm, Struktura (acryl), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

35 x 35 cm, Břízy u cesty (akvarel), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

35 x 35 cm, Z Poodří (akvarel), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

30 x 30 cm, Břízy u lesa (akvarel), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

40 x 55 cm, Metalika (akryl)

Kliknutím zvětšíte obrázek

Dohněda (akryl)

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

50 x 50 cm, Víření (akryl)

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Nová galerie v Olomoci

20. 09. 2021

Ve středu 22. září otevíráme v Olomouci zbrusu novou galerii na Ostružnické ulici 351/25 umístěnou v přízemí činžovního dvoupatrového domu. Ten vznikl na středověké parcele adaptací historického objektu s gotickými a renesančními sklepy a s barokními malovanými trámovými stropy. Secesní úprava pochází z let 1910-1912 (stavitelé B. Vodička a J. Juránek). Vysoký reliéf postavy Hanačky v národním kroji držící fotografický přístroj sloužil jako reklama fotografického ateliéru. Reliéf je dílem sochaře Hladíka. Objekt je od 3.5. 1958 prohlášen kulturní památkou! V nové galerii budeme nabízet jedinečné umění, které pro Vás budeme držet pod zámkem. Kdy jej odemknete, záleží jenom na Vás. Stačí se přijít podívat a zbytek bude na Vás. Nové autory, které do Olomouce přivádíme, Vám budeme na našich stránkách postupně představovat.


Novinky v galerii

14. 05. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění, jsme velmi rádi, že se naše galerie opět otevřela a můžeme se tak po čase znovu s Vámi osobně podělit o radost z výtvarných děl. Přerovská galerie i dále funguje dle provozní doby, kterou najdete na našich webových stránkách. Vaše oko určitě potěší nové a velmi vtipné obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA, květinové motivy JANY FRÝBLOVÉ a v neposlední řadě pohodové obrazy SIMONETTY ŠMÍDOVÉ. Srdečně Vás všechny zveme!


Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.