ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

EVA HAŠKOVÁ

Narodila se 4.1.1946 v Kladně. Studovala Střední odbornou školu výtvarnou v Praze (1960 -1964) a VŠUP v Praze v ateliéru prof. Z. Sklenáře (1968 – 1974). Obesílá kolektivní výstavy doma i v zahraničí (např. 1982 Lipsko, IBA, 1986 Bradfort a Toronto). V roce 1975 obdržela cenu v soutěži Nejkrásnější knihy roku 1974. Získala také cenu za volnou grafiku na téma Faust na Mezinárodním knižním veletrhu v Lipsku a 1. cenu v Bad Leonfeldenu a na IX. Bienále grafiky v Brně. Je členkou SČUG Hollar.


   Její grafické listy mají tlumený kolorit, hlásí se k odkazu secese i k japonským dřevořezům, její popisnost je někdy až vědecky přesná.  Významnou část její tvorby tvoří především ilustrace, v průběhu let se poněkud ilustrační tvorba dostala do pozadí, věnuje se volné grafice.

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

Kliknutím zvětšíte obrázek

54 x 43 cm, Vzpomínka na Karla Čapka (kombinovaná technika)

 

 

 

Aktuality

 

Novinky v galeriích

10. 12. 2018

V měsíci prosinci můžete v obou galeriích obdivovat mimo jiné i nové grafické listy pražského autora TOMÁŠE HŘIVNÁČE. Jeho doménou jsou hlavně ženy. Ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

10. 11. 2018

Ve frýdecké GALERII POD ZÁMKEM i v přerovské GALERII ESO můžete obdivovat nové litografie od IVY HÜTTNEROVÉ a JIŘÍHO SLÍVY. Malá ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

31. 10. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění, ráda bych vás upozornila na nabídku kalendářů na rok 2019. Konkrétně od autorů: IVY HÜTTNEROVÉ, ZUZANY HONSOVÉ, IVANY PAVLIŠOVÉ (KALENDÁŘ PRO SVĚTLUŠKU), TOMÁŠE LIMBERKA. Rovněž máme v nabídce kalendář s názvem NAIVNÍ UMĚNÍ. Také můžete obdivovat nové obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA. Více v sekci autoři.


Novinky v galeriích

25. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění v přerovské i frýdecké galerii můžete obdivovat nové obrazy od IVANY PAVLIŠOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Ukázka v sekci autoři.


Změna adresy

16. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění dovolujeme si vás upozornit na změnu adresy naší provozovny ve Frýdku. Galerie pod zámkem se nově nachází na ulici RADNIČNÍ 1238. Najdete nás, když půjdete z frýdeckého náměstí dolů směrem k Magistrátu města Frýdku-Místku. Provozní doba je uveden v sekci kontakty. Těšíme se na vaši návštěvu.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.