ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

OLDŘICH KULHÁNEK

Narodil se 26.2.1940 v Praze. Zemřel 28.1.2013. Vystudoval SOŠV v Praze a VŠUP tamtéž (prof. K. Svolinský).V r.1971 byl zatčen a uvězněn za hanobení představitelů spřátelených socialistických států, posléze doma nemohl vystavovat. Věnoval se volné i užité grafice (navrhl české bankovky), kresbě a exlibris. Byl členem SČUG Hollar. Jeho díla najdeme ve sbírkách NG Praha, SNG Bratislava, Centre Georges Pompidou Paříž, The Library of Congress, Washington, Albertina Vídeň, The Art Institute of Chicago, Stedelijk Museum Amsterdam, Nationalmuseum Stockholm aj.


   Kulhánkovým stálým výtvarným objektem je člověk. Sleduje jeho proměny, zobrazuje ho v alegorických výjevech v nejrůznějších životních situacích. Výrazné kriticko-humanistické principy se promítají do všech jeho grafických listů. V jeho díle naleznete torza lidských tváří, ruce prosící, ruce surové. Pro něj je symbol způsob, jak vyjádřit dobu, kterou žije, místo, kde žije. Tímto symbolem je pro něj lidská tvář. Lidská tvář se zalepenými ústy, lidská tvář, ztrácející se v cárech papíru…

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

20 x 10 cm, František Muzika (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

20 x 10 cm, Karel Svolinský (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

20 x14 cm, Francisco Goya (lept), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

25 x 18 cm, Ruce (litografie), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

88 x 67 cm, Pád no. 2, PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

40 x 30 cm, Vertikála života II. (litografie), PRODÁNO

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Novinky v galeriích

10. 12. 2018

V měsíci prosinci můžete v obou galeriích obdivovat mimo jiné i nové grafické listy pražského autora TOMÁŠE HŘIVNÁČE. Jeho doménou jsou hlavně ženy. Ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

10. 11. 2018

Ve frýdecké GALERII POD ZÁMKEM i v přerovské GALERII ESO můžete obdivovat nové litografie od IVY HÜTTNEROVÉ a JIŘÍHO SLÍVY. Malá ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

31. 10. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění, ráda bych vás upozornila na nabídku kalendářů na rok 2019. Konkrétně od autorů: IVY HÜTTNEROVÉ, ZUZANY HONSOVÉ, IVANY PAVLIŠOVÉ (KALENDÁŘ PRO SVĚTLUŠKU), TOMÁŠE LIMBERKA. Rovněž máme v nabídce kalendář s názvem NAIVNÍ UMĚNÍ. Také můžete obdivovat nové obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA. Více v sekci autoři.


Novinky v galeriích

25. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění v přerovské i frýdecké galerii můžete obdivovat nové obrazy od IVANY PAVLIŠOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Ukázka v sekci autoři.


Změna adresy

16. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění dovolujeme si vás upozornit na změnu adresy naší provozovny ve Frýdku. Galerie pod zámkem se nově nachází na ulici RADNIČNÍ 1238. Najdete nás, když půjdete z frýdeckého náměstí dolů směrem k Magistrátu města Frýdku-Místku. Provozní doba je uveden v sekci kontakty. Těšíme se na vaši návštěvu.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.