ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

OLDŘICH KULHÁNEK

Narodil se 26.2.1940 v Praze. Zemřel 28.1.2013. Vystudoval SOŠV v Praze a VŠUP tamtéž (prof. K. Svolinský).V r.1971 byl zatčen a uvězněn za hanobení představitelů spřátelených socialistických států, posléze doma nemohl vystavovat. Věnoval se volné i užité grafice (navrhl české bankovky), kresbě a exlibris. Byl členem SČUG Hollar. Jeho díla najdeme ve sbírkách NG Praha, SNG Bratislava, Centre Georges Pompidou Paříž, The Library of Congress, Washington, Albertina Vídeň, The Art Institute of Chicago, Stedelijk Museum Amsterdam, Nationalmuseum Stockholm aj.


   Kulhánkovým stálým výtvarným objektem je člověk. Sleduje jeho proměny, zobrazuje ho v alegorických výjevech v nejrůznějších životních situacích. Výrazné kriticko-humanistické principy se promítají do všech jeho grafických listů. V jeho díle naleznete torza lidských tváří, ruce prosící, ruce surové. Pro něj je symbol způsob, jak vyjádřit dobu, kterou žije, místo, kde žije. Tímto symbolem je pro něj lidská tvář. Lidská tvář se zalepenými ústy, lidská tvář, ztrácející se v cárech papíru…

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

20 x 10 cm, František Muzika (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

20 x 10 cm, Karel Svolinský (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

20 x14 cm, Francisco Goya (lept), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

25 x 18 cm, Ruce (litografie), PRODÁNO

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

88 x 67 cm, Pád no. 2, PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

40 x 30 cm, Vertikála života II. (litografie), PRODÁNO

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Novinky od JIŘÍHO SLÍVY

20. 10. 2020

V galerii Eso v Přerově můžete nově zhlédnout nové grafiky JIŘÍHO SLÍVY. Autor se narodil v roce 1947 v Plzni, od roku 1966 žije a tvoří v Praze. Magie grafiky J. Slívy umí výmluvně promlouvat beze slov. Jeho obrázkům svědčí humor, velký nástroj poznávání světa. Ukázka v sekci Autoři.


Poutavé kalendáře na rok 2021

20. 10. 2020

V galerii Eso v Přerově si aktuálně můžete vybrat z několika kalendářů na rok 2021. K dispozici jsou typické kalendáře od IVY HÜTTNEROVÉ, humorně laděné kousky od JIŘÍHO VIDLÁKA a za pozornost stojí také kalendář ZUZANY HONSOVÉ a v neposlední řadě vás jistě zaujmou i krajiny snů od IVANY PAVLIŠOVÉ.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.