ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

JOSEF LIESLER

Narodil se 19.9.1912 ve Vidolicích u Kadaně.Studoval profesuru kreslení na VŠAPS ČVUT v Praze (u profesorů C.Boudy, O.Blažíčka a J.Sejpka). V r.1964 byl zvolen čestným členem florentské Akademie, v r.1969 byl jmenován členem Královské belgické akademie. Je členem SVU Mánes, SČUG Hollar a čestným členem Spolku českých bibliofilů. Jeho díla najdeme ve sbírkách NG v Praze, Galerie Uffizi ve Florencii, Českého muzea výtvarných umění v Praze, Muzea umění Olomouc, GVU Ostrava, Státní galerie Zlín, Galerie hl.města Bratislavy, ve stálé Galerii Josefa Lieslera v Kadani aj.


   Věnuje se malbě, grafice, ilustraci, známkové a plakátové tvorbě, literární a publicistické činnosti, je autorem vlastních bibliofilií. Ilustroval přes sto knižních titulů, vytvořil několik nástěnných maleb a sgrafit pro architekturu, zabývá se prací s textilem v technice art protisu. Je nositelem světových cen a uznání v oboru umělecké poštovní známky (Michelangelo, Galilei, Shakespeare). Uspořádal nespočet samostatných výstav a zúčastnil se řady kolektivních výstav doma i v zahraničí.

 

Kliknutím zvětšíte obrázek

57 x 68 cm (včetně rámu), Neutopte nám srdce na dlani (litografie), PRODÁNO

Kliknutím zvětšíte obrázek

60 x 70 cm (včetně rámu), Baudelaire se svojí múzou (litografie), PRODÁNO

 

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

 

 

Aktuality

 

Novinky v galeriích

10. 12. 2018

V měsíci prosinci můžete v obou galeriích obdivovat mimo jiné i nové grafické listy pražského autora TOMÁŠE HŘIVNÁČE. Jeho doménou jsou hlavně ženy. Ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

10. 11. 2018

Ve frýdecké GALERII POD ZÁMKEM i v přerovské GALERII ESO můžete obdivovat nové litografie od IVY HÜTTNEROVÉ a JIŘÍHO SLÍVY. Malá ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

31. 10. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění, ráda bych vás upozornila na nabídku kalendářů na rok 2019. Konkrétně od autorů: IVY HÜTTNEROVÉ, ZUZANY HONSOVÉ, IVANY PAVLIŠOVÉ (KALENDÁŘ PRO SVĚTLUŠKU), TOMÁŠE LIMBERKA. Rovněž máme v nabídce kalendář s názvem NAIVNÍ UMĚNÍ. Také můžete obdivovat nové obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA. Více v sekci autoři.


Novinky v galeriích

25. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění v přerovské i frýdecké galerii můžete obdivovat nové obrazy od IVANY PAVLIŠOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Ukázka v sekci autoři.


Změna adresy

16. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění dovolujeme si vás upozornit na změnu adresy naší provozovny ve Frýdku. Galerie pod zámkem se nově nachází na ulici RADNIČNÍ 1238. Najdete nás, když půjdete z frýdeckého náměstí dolů směrem k Magistrátu města Frýdku-Místku. Provozní doba je uveden v sekci kontakty. Těšíme se na vaši návštěvu.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.