ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
autori

Autoři

 

JARMILA LORENCOVÁ

Narodila se 7.10.1936 v Brně. V letech 1963-68 vystudovala Academy of Fine Arts ve Wellingtonu na Novém Zélandě. Momentálně se svým osobitým malířským rukopisem věnuje převážně krajinářské tématice technikou oleje a akvarelu.


   Typickým znakem obrazů akademické malířky Jarmily Lorencové je popředí tvořené detailem vegetace, dynamické zkratkové pojetí krajiny s důrazem na charakteristické znaky je čitelné a barevnost utlumená. V konečném výsledku je nepřehlédnutelné dosažení celkové nálady krajiny v kontextu ročního období.

Tématické zařazení:

 Odrážka Autoři  

Kliknutím zvětšíte obrázek

30 x 30 cm, Reflexy (akvarel), PRODÁNO

 

 

 

Aktuality

 

Novinky v galeriích

10. 12. 2018

V měsíci prosinci můžete v obou galeriích obdivovat mimo jiné i nové grafické listy pražského autora TOMÁŠE HŘIVNÁČE. Jeho doménou jsou hlavně ženy. Ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

10. 11. 2018

Ve frýdecké GALERII POD ZÁMKEM i v přerovské GALERII ESO můžete obdivovat nové litografie od IVY HÜTTNEROVÉ a JIŘÍHO SLÍVY. Malá ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

31. 10. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění, ráda bych vás upozornila na nabídku kalendářů na rok 2019. Konkrétně od autorů: IVY HÜTTNEROVÉ, ZUZANY HONSOVÉ, IVANY PAVLIŠOVÉ (KALENDÁŘ PRO SVĚTLUŠKU), TOMÁŠE LIMBERKA. Rovněž máme v nabídce kalendář s názvem NAIVNÍ UMĚNÍ. Také můžete obdivovat nové obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA. Více v sekci autoři.


Novinky v galeriích

25. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění v přerovské i frýdecké galerii můžete obdivovat nové obrazy od IVANY PAVLIŠOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Ukázka v sekci autoři.


Změna adresy

16. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění dovolujeme si vás upozornit na změnu adresy naší provozovny ve Frýdku. Galerie pod zámkem se nově nachází na ulici RADNIČNÍ 1238. Najdete nás, když půjdete z frýdeckého náměstí dolů směrem k Magistrátu města Frýdku-Místku. Provozní doba je uveden v sekci kontakty. Těšíme se na vaši návštěvu.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.