ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
vystavy

Výstavy

 

Galerii pod zámkem rozzáří Ivana Pavlišová

Krajiny, zátiší, nádherné barvy. To vše používá při své práci přerovská malířka Ivana Pavlišová, která bude mít výstavu ve frýdecké Galerii pod zámkem. Zajímavé obrazy, které zaujmou na první pohled, můžete v nádherných prostorách galerie vidět od úterý 25. října do soboty 3. prosince. Výstava má výstižný název V SEDMÉM NEBI. Vernisáž za přítomnosti autorky se uskuteční v pondělí 24. října v 17 hodin. Všichni jste srdečně zváni.

 

 

Výstava Štěpána Krhuta

Galerie pod zámkem oslaví 4. dubna 2011 tříleté narozeniny. Oslavit jsme se je rozhodli nijak jinak než setkáním s uměním. Pozvání do našich prostor tentokrát přijal malíř Štěpán Krhut s tématikou Obrazy z Valašska. Slavnostní vernisáž za přítomnosti autora proběhne v pondělí 4.4. od 17 hodin. Úvodní slovo pronese Karel Bogar.

 

 

Obrazy Romana Schmuckera Pod zámkem

V naší galerii proběhne od 7.12. 2010 do 15.1. 2011 výstava obrazů čerstvého vítěze celosvětové výtvarné soutěže Artists Gone Global ROMANA SCHMUCKERA.

 

 

Miroslav Dyl představí Beskydy

Osobitý malířský styl Miroslava Dyla budete moci spatřit v říjnu v naší galerii. Chystáme totiž výstavu jeho obrazů, v nichž představí beskydskou krajinu i Frýdecko-Místecko.

 

 

Legendy v Galerii pod zámkem

Naše galerie si Vás dovoluje pozvat na výstavu obrazů legendárních výtvarníků Pobeskydí. Umělci jako Ferdiš Duša, Bohumír Jaroněk, Leopold Parma či Eliška Servátková Vás osloví prostřednictvím svých pozoruhodných děl, které můžete v naší galerii spatřit od úterý 1.12. do středy 23.12. 2009. Vernisáž se uskuteční v pondělí 30.11. 2009 v 17 hodin. Úvodní slovo pronese, a na autory a jejich díla, zavzpomíná PhDr. Karel Bogar. Všichni jste srdečně zváni!

 

 

Lukáš Orlita v prostoru Galerie pod zámkem

Zveme všechny příznivce výtvarného umění na vernisáž Lukáše Orlity. Ta se uskuteční v pátek 23. října od 17 hodin. Vernisáž za přítomnosti autora uvede Simona Pavlicová. Samotná výstava s názvem Prostorové vize bude k vidění až do pátku 20. listopadu. Lukáš Orlita je zástupcem mladé výtvarné generace, která na sebe poutá stále větší pozornost. Pozornost vyžadují také jeho obrazy, které nás samy o sobě donutí zastavit se a přemýšlet.
Jsme rádi, že výtvarník, který žije a pracuje v Brně, vystavuje mimo jiné i v Praze, se vrací ke svým kořenům do Frýdku-Místku. Jak? To uvidíte v naší galerii.

 

 

Výstava Ivy Hüttnerové

Naše galerie připravila příjemné překvapení všem milovníkům grafik populární Ivy Hütnerové. Známá pražská malířka, herečka a moderátorka televizních pořadů exkluzivně naší galerii přislíbila nejenom zapůjčit obrazy na výstavu s názvem Iva Hüttnerová – grafika, ale sama zároveň udělá výjimku a přijede na vernisáž této výstavy. Ta proběhne v Galerii pod zámkem ve středu 3. června 2009 v 17 hodin. Kromě autorky čeká na příchozí milovníky ještě jedno příjemné překvapení. Pokud tedy máte rádi tvorbu této sympatické Pražačky, přijďte na vernisáž. Pokud Vám nevyjde čas, budete moci výstavu shlédnout až do 23. června (provoz dle otevíracích hodin – viz naše webové stránky).

 

 

Výstava Pavla Hlavatého

V době od 24. února do 20. března proběhne v naší galerii výstava malíře Pavla Hlavatého nazvaná Grafika snů a skutečností.

 

 

Výstava Josefa Novického

Zveme Vás na výstavu obrazů známého třineckého výtvarníka Josefa Novického, která bude probíhat ve dnech 24.10. až 15.11.2008 u nás v galerii.

 

 

Slavnostní otevření galerie

Galerie pod zámkem byla slavnostně otevřena 4. dubna za účasti pozvaných hostů i některých autorů, jejichž obrazy nabízí. Lidé pohybující se v oblasti kultury ocenili umístění galerie, která v sousedství frýdeckého zámku a dalších kulturních podniků na frýdeckém náměstí vytváří jakýsi koncentrovaný „galerijní vršek“, kde si milovníci umění mohou přijít na své.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Strana výpisu:  1 2

 

Aktuality

 

Novinky v galeriích

10. 12. 2018

V měsíci prosinci můžete v obou galeriích obdivovat mimo jiné i nové grafické listy pražského autora TOMÁŠE HŘIVNÁČE. Jeho doménou jsou hlavně ženy. Ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

10. 11. 2018

Ve frýdecké GALERII POD ZÁMKEM i v přerovské GALERII ESO můžete obdivovat nové litografie od IVY HÜTTNEROVÉ a JIŘÍHO SLÍVY. Malá ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

31. 10. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění, ráda bych vás upozornila na nabídku kalendářů na rok 2019. Konkrétně od autorů: IVY HÜTTNEROVÉ, ZUZANY HONSOVÉ, IVANY PAVLIŠOVÉ (KALENDÁŘ PRO SVĚTLUŠKU), TOMÁŠE LIMBERKA. Rovněž máme v nabídce kalendář s názvem NAIVNÍ UMĚNÍ. Také můžete obdivovat nové obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA. Více v sekci autoři.


Novinky v galeriích

25. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění v přerovské i frýdecké galerii můžete obdivovat nové obrazy od IVANY PAVLIŠOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Ukázka v sekci autoři.


Změna adresy

16. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění dovolujeme si vás upozornit na změnu adresy naší provozovny ve Frýdku. Galerie pod zámkem se nově nachází na ulici RADNIČNÍ 1238. Najdete nás, když půjdete z frýdeckého náměstí dolů směrem k Magistrátu města Frýdku-Místku. Provozní doba je uveden v sekci kontakty. Těšíme se na vaši návštěvu.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.