ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
vystavy

Výstavy

 

Galerii pod zámkem rozzáří Ivana Pavlišová

Krajiny, zátiší, nádherné barvy. To vše používá při své práci přerovská malířka Ivana Pavlišová, která bude mít výstavu ve frýdecké Galerii pod zámkem. Zajímavé obrazy, které zaujmou na první pohled, můžete v nádherných prostorách galerie vidět od úterý 25. října do soboty 3. prosince. Výstava má výstižný název V SEDMÉM NEBI. Vernisáž za přítomnosti autorky se uskuteční v pondělí 24. října v 17 hodin. Všichni jste srdečně zváni.

 

 

Výstava Štěpána Krhuta

Galerie pod zámkem oslaví 4. dubna 2011 tříleté narozeniny. Oslavit jsme se je rozhodli nijak jinak než setkáním s uměním. Pozvání do našich prostor tentokrát přijal malíř Štěpán Krhut s tématikou Obrazy z Valašska. Slavnostní vernisáž za přítomnosti autora proběhne v pondělí 4.4. od 17 hodin. Úvodní slovo pronese Karel Bogar.

 

 

Obrazy Romana Schmuckera Pod zámkem

V naší galerii proběhne od 7.12. 2010 do 15.1. 2011 výstava obrazů čerstvého vítěze celosvětové výtvarné soutěže Artists Gone Global ROMANA SCHMUCKERA.

 

 

Miroslav Dyl představí Beskydy

Osobitý malířský styl Miroslava Dyla budete moci spatřit v říjnu v naší galerii. Chystáme totiž výstavu jeho obrazů, v nichž představí beskydskou krajinu i Frýdecko-Místecko.

 

 

Legendy v Galerii pod zámkem

Naše galerie si Vás dovoluje pozvat na výstavu obrazů legendárních výtvarníků Pobeskydí. Umělci jako Ferdiš Duša, Bohumír Jaroněk, Leopold Parma či Eliška Servátková Vás osloví prostřednictvím svých pozoruhodných děl, které můžete v naší galerii spatřit od úterý 1.12. do středy 23.12. 2009. Vernisáž se uskuteční v pondělí 30.11. 2009 v 17 hodin. Úvodní slovo pronese, a na autory a jejich díla, zavzpomíná PhDr. Karel Bogar. Všichni jste srdečně zváni!

 

 

Lukáš Orlita v prostoru Galerie pod zámkem

Zveme všechny příznivce výtvarného umění na vernisáž Lukáše Orlity. Ta se uskuteční v pátek 23. října od 17 hodin. Vernisáž za přítomnosti autora uvede Simona Pavlicová. Samotná výstava s názvem Prostorové vize bude k vidění až do pátku 20. listopadu. Lukáš Orlita je zástupcem mladé výtvarné generace, která na sebe poutá stále větší pozornost. Pozornost vyžadují také jeho obrazy, které nás samy o sobě donutí zastavit se a přemýšlet.
Jsme rádi, že výtvarník, který žije a pracuje v Brně, vystavuje mimo jiné i v Praze, se vrací ke svým kořenům do Frýdku-Místku. Jak? To uvidíte v naší galerii.

 

 

Výstava Ivy Hüttnerové

Naše galerie připravila příjemné překvapení všem milovníkům grafik populární Ivy Hütnerové. Známá pražská malířka, herečka a moderátorka televizních pořadů exkluzivně naší galerii přislíbila nejenom zapůjčit obrazy na výstavu s názvem Iva Hüttnerová – grafika, ale sama zároveň udělá výjimku a přijede na vernisáž této výstavy. Ta proběhne v Galerii pod zámkem ve středu 3. června 2009 v 17 hodin. Kromě autorky čeká na příchozí milovníky ještě jedno příjemné překvapení. Pokud tedy máte rádi tvorbu této sympatické Pražačky, přijďte na vernisáž. Pokud Vám nevyjde čas, budete moci výstavu shlédnout až do 23. června (provoz dle otevíracích hodin – viz naše webové stránky).

 

 

Výstava Pavla Hlavatého

V době od 24. února do 20. března proběhne v naší galerii výstava malíře Pavla Hlavatého nazvaná Grafika snů a skutečností.

 

 

Výstava Josefa Novického

Zveme Vás na výstavu obrazů známého třineckého výtvarníka Josefa Novického, která bude probíhat ve dnech 24.10. až 15.11.2008 u nás v galerii.

 

 

Slavnostní otevření galerie

Galerie pod zámkem byla slavnostně otevřena 4. dubna za účasti pozvaných hostů i některých autorů, jejichž obrazy nabízí. Lidé pohybující se v oblasti kultury ocenili umístění galerie, která v sousedství frýdeckého zámku a dalších kulturních podniků na frýdeckém náměstí vytváří jakýsi koncentrovaný „galerijní vršek“, kde si milovníci umění mohou přijít na své.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Strana výpisu:  1 2

 

Aktuality

 

Nová galerie v Olomoci

20. 09. 2021

Ve středu 22. září otevíráme v Olomouci zbrusu novou galerii na Ostružnické ulici 351/25 umístěnou v přízemí činžovního dvoupatrového domu. Ten vznikl na středověké parcele adaptací historického objektu s gotickými a renesančními sklepy a s barokními malovanými trámovými stropy. Secesní úprava pochází z let 1910-1912 (stavitelé B. Vodička a J. Juránek). Vysoký reliéf postavy Hanačky v národním kroji držící fotografický přístroj sloužil jako reklama fotografického ateliéru. Reliéf je dílem sochaře Hladíka. Objekt je od 3.5. 1958 prohlášen kulturní památkou! V nové galerii budeme nabízet jedinečné umění, které pro Vás budeme držet pod zámkem. Kdy jej odemknete, záleží jenom na Vás. Stačí se přijít podívat a zbytek bude na Vás. Nové autory, které do Olomouce přivádíme, Vám budeme na našich stránkách postupně představovat.


Novinky v galerii

14. 05. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění, jsme velmi rádi, že se naše galerie opět otevřela a můžeme se tak po čase znovu s Vámi osobně podělit o radost z výtvarných děl. Přerovská galerie i dále funguje dle provozní doby, kterou najdete na našich webových stránkách. Vaše oko určitě potěší nové a velmi vtipné obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA, květinové motivy JANY FRÝBLOVÉ a v neposlední řadě pohodové obrazy SIMONETTY ŠMÍDOVÉ. Srdečně Vás všechny zveme!


Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.