ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
aktuality

Aktuality

 

Novinky v galerii

Vážení přátelé výtvarného umění, dovolte mi, abych vás upozornila na nová díla v naší galerii. Jedná se o tvorbu těchto autorů: V. ZAKRYNYCNEHO, I. PAVLIŠOVÉ, L. BORÁKA a také J. VIDLÁKA, našeho nejnovějšího autora, jehož obrázky vás pohladí po duši a vykouzlí úsměv na rtech.

 

 

Obrazy ELIŠKY SERVÁTKOVÉ do konce června

Vážení přátelé výtvarného umění, na vernisáži obrazů Elišky Servátkové, která proběhla v pondělí 28.4., obdivovali příchozí celou škálu děl této nejznámější frýdecko-místecké malířky. K vidění jsou oleje, akvarely, kvaše a zejména linoryty. Tematicky zachycují každodenní život ve Frýdku-Místku i Beskydech. Kytice Elišky Servátkové skutečně evokují právě probíhající jaro. Doktor Karel Bogar, který vernisáž uváděl, poděkoval naší galerii za to, že se podařilo takovouto výstavu uspořádat a připomenout si tak neopakovatelný odkaz populární Elišky Servátkové. Výstava je z větší části prodejní, menší prostor je pak vyhrazen pro díla ze soukromých sbírek. S malebnou tvorbou výtvarnice se tak u nás můžete kochat až do konce 28. června. Jste srdečně zváni.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Novinky v galerii

Galerie pod zámkem si vás dovoluje upozornit na tvorbu světoznámého grafika PAVLA HLAVATÉHO, nositele řady zahraničních i domácích ocenění. Více v sekci autoři.

 

 

Novinky v galerii

Vážení přátelé výtvarného umění, prohlédněte si kouzelná zátiší malířky DAGAMAR DUDOVÉ a neopakovatelné grafiky malíře každodenní všednosti TOMÁŠE BÍMA. Ráda bych Vás také upozornila na dřevořezby LADISLAVA BORÁKA. Vše můžete shlédnout v sekci Autoři či ještě lépe v našich prostorách.

 

 

Novinky v galerii

Vážení přátelé výtvarného umění, dovolte mi, abych vás upozornila na nové grafiky IVY HÜTTNEROVÉ a KARLA DEMELA. Vzácné jsou, od zmiňovaného autora, kromě jiného, rytiny Harfa a Ateliér.

Rytina je nejen nejstarší grafickou technikou, ale také tou nejobtížnější. Není mnoho autorů, kteří touto technikou tvoří svá díla, ale KAREL DEMEL k nim rozhodně patří.

Novým grafikem v Galerii pod zámkem je i JIŘÍ SLÍVA. Jeho grafiky oplývají specifickým humorem, který si nežádá zbytečná slova.

Více se o graficích a jejich dílech dozvíte v sekci autoři.

 

 

Vánoční přání

Vážení přátelé, milovníci, obdivovatelé a sběratelé výtvarného umění, dovolte mi, abych vám poděkovala, za přízeň, kterou jste věnovali naší galerii a zároveň vám popřála pohodové Vánoce, hodně štěstí a zdraví v příštím roce. Věřím, že i v roce 2014 budete s nabídkou a programem Galerie pod zámkem spokojeni. Srdečně vás zdravíme.

 

 

Schmucker i Gřešková se líbili

Více než šedesát hostů dorazilo v pondělí 25.11. na slavnostní vernisáž výstavy karvinských výtvarníků Romana Schmuckera a Jitky Gřeškové. Kromě jejich zajímavých děl dotvářelo pohodovou atmosféru hudební seskupení Leoband.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Noví autoři v naší galerii

Galerie pod zámkem navázala spolupráci s dvěma novými autory – s VIKTOREM ZAKRYNYCNYM A SVĚTLANOU ŽALMÁNKOVOU. Oba dva malíři tíhnou k impresionistickému výtvarnému vyjádření. Na rozdíl od Zakrynycného je u Žalmánkové stěžejním tématem obrazu žena. Obrazy přitahují na první pohled, určitě stojí za to, přijít se k nám na ně podívat!!!

 

 

Zajímavé novinky v naší galerii

Milovníci IVANY PAVLIŠOVÉ A JANA SKALICKÉHO se mohou těšit na jejich nová díla. Více v sekci autoři!

Dále upozorňujeme na galerijní skvost, konkrétně na obraz Pohled na Frýdek od známého akademického malíře KARLA HOFMANA.

 

 

Opravdové umění „pod zámkem“ v Galerii pod zámkem

Vážení příznivci, přátelé, obdivovatelé a milovníci výtvarného umění, pravidelně se snažíme rozšiřovat naši nabídku jak o nová díla našich stávajících autorů, tak Vám chceme představit také tvorbu autorů, kteří vystavují po galeriích v celé České republice i za jejími hranicemi. Proto u nás můžete shlédnout to nejaktuálnější z tvorby ROMANA SCHMUCKERA, IVANY PAVLIŠOVÉ, LIBUŠE ŽILINSKÉ či BOHUMILA NEČASE. Zcela novými autory zastoupenými v naší galerii jsou DAGMAR DUDOVÁ, jejíž zátiší mají své kouzlo a JIŘÍ VALEŠ, který se zaměřuje na atmosferické zachycení historických zákoutí měst včetně Frýdku-Místku. Naše galerie má tu čest nabízet díla světově uznávaných malířů, kterými jsou JIŘÍ ANDERLE, ADOLF BORN, TOMÁŠ BÍM, OLDŘICH KULHÁNEK, KAREL DEMEL, PAVEL HLAVATÝ a další. Jejich tvorbu pravidelně doplňujeme a tak Vám vždy můžeme zprostředkovávat nové zážitky. Více se dozvíte v naší sekci Autoři. Upozorňujeme ale na to, že zde nemáme nafocená všechna díla. K dispozici jsou i volné grafické listy. Rádi Vás proto v naší galerii uvítáme. Myslíme si, že u nás si vybere každý milovník výtvarného umění. Jsme přesvědčeni o tom, že investovat do umění se v dnešní době vyplatí a rádi Vám s výběrem toho nejlepšího poradíme. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

 

Strana výpisu:  1 2 3 4 5 6 7 8

 

Aktuality

 

Novinky v galeriích

10. 12. 2018

V měsíci prosinci můžete v obou galeriích obdivovat mimo jiné i nové grafické listy pražského autora TOMÁŠE HŘIVNÁČE. Jeho doménou jsou hlavně ženy. Ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

10. 11. 2018

Ve frýdecké GALERII POD ZÁMKEM i v přerovské GALERII ESO můžete obdivovat nové litografie od IVY HÜTTNEROVÉ a JIŘÍHO SLÍVY. Malá ukázka v sekci autoři.


Novinky v galeriích

31. 10. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění, ráda bych vás upozornila na nabídku kalendářů na rok 2019. Konkrétně od autorů: IVY HÜTTNEROVÉ, ZUZANY HONSOVÉ, IVANY PAVLIŠOVÉ (KALENDÁŘ PRO SVĚTLUŠKU), TOMÁŠE LIMBERKA. Rovněž máme v nabídce kalendář s názvem NAIVNÍ UMĚNÍ. Také můžete obdivovat nové obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA. Více v sekci autoři.


Novinky v galeriích

25. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění v přerovské i frýdecké galerii můžete obdivovat nové obrazy od IVANY PAVLIŠOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Ukázka v sekci autoři.


Změna adresy

16. 09. 2018

Vážení příznivci výtvarného umění dovolujeme si vás upozornit na změnu adresy naší provozovny ve Frýdku. Galerie pod zámkem se nově nachází na ulici RADNIČNÍ 1238. Najdete nás, když půjdete z frýdeckého náměstí dolů směrem k Magistrátu města Frýdku-Místku. Provozní doba je uveden v sekci kontakty. Těšíme se na vaši návštěvu.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.