ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
aktuality

Aktuality

 

Vánoční přání

Vážení přátelé, milovníci, obdivovatelé a sběratelé výtvarného umění, dovolte mi, abych vám poděkovala, za přízeň, kterou jste věnovali naší galerii a zároveň vám popřála pohodové Vánoce, hodně štěstí a zdraví v příštím roce. Věřím, že i v roce 2014 budete s nabídkou a programem Galerie pod zámkem spokojeni. Srdečně vás zdravíme.

 

 

Schmucker i Gřešková se líbili

Více než šedesát hostů dorazilo v pondělí 25.11. na slavnostní vernisáž výstavy karvinských výtvarníků Romana Schmuckera a Jitky Gřeškové. Kromě jejich zajímavých děl dotvářelo pohodovou atmosféru hudební seskupení Leoband.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Noví autoři v naší galerii

Galerie pod zámkem navázala spolupráci s dvěma novými autory – s VIKTOREM ZAKRYNYCNYM A SVĚTLANOU ŽALMÁNKOVOU. Oba dva malíři tíhnou k impresionistickému výtvarnému vyjádření. Na rozdíl od Zakrynycného je u Žalmánkové stěžejním tématem obrazu žena. Obrazy přitahují na první pohled, určitě stojí za to, přijít se k nám na ně podívat!!!

 

 

Zajímavé novinky v naší galerii

Milovníci IVANY PAVLIŠOVÉ A JANA SKALICKÉHO se mohou těšit na jejich nová díla. Více v sekci autoři!

Dále upozorňujeme na galerijní skvost, konkrétně na obraz Pohled na Frýdek od známého akademického malíře KARLA HOFMANA.

 

 

Opravdové umění „pod zámkem“ v Galerii pod zámkem

Vážení příznivci, přátelé, obdivovatelé a milovníci výtvarného umění, pravidelně se snažíme rozšiřovat naši nabídku jak o nová díla našich stávajících autorů, tak Vám chceme představit také tvorbu autorů, kteří vystavují po galeriích v celé České republice i za jejími hranicemi. Proto u nás můžete shlédnout to nejaktuálnější z tvorby ROMANA SCHMUCKERA, IVANY PAVLIŠOVÉ, LIBUŠE ŽILINSKÉ či BOHUMILA NEČASE. Zcela novými autory zastoupenými v naší galerii jsou DAGMAR DUDOVÁ, jejíž zátiší mají své kouzlo a JIŘÍ VALEŠ, který se zaměřuje na atmosferické zachycení historických zákoutí měst včetně Frýdku-Místku. Naše galerie má tu čest nabízet díla světově uznávaných malířů, kterými jsou JIŘÍ ANDERLE, ADOLF BORN, TOMÁŠ BÍM, OLDŘICH KULHÁNEK, KAREL DEMEL, PAVEL HLAVATÝ a další. Jejich tvorbu pravidelně doplňujeme a tak Vám vždy můžeme zprostředkovávat nové zážitky. Více se dozvíte v naší sekci Autoři. Upozorňujeme ale na to, že zde nemáme nafocená všechna díla. K dispozici jsou i volné grafické listy. Rádi Vás proto v naší galerii uvítáme. Myslíme si, že u nás si vybere každý milovník výtvarného umění. Jsme přesvědčeni o tom, že investovat do umění se v dnešní době vyplatí a rádi Vám s výběrem toho nejlepšího poradíme. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

 

Výhodná nabídka naší galerie

Upozorňujeme Vás na prodej drobné grafiky, obrázků a volných listů za velmi výhodné ceny! Vybrali jsme z díla F. Duši, V. Komárka, J. Lieslera, L. Majera, D. Drozda, L. Cedidlové a dalších. Akce probíhá do 31. 7. 2013.

 

 

Výstava Otty Fuska

Naše galerie přichystala pro milovníky výtvarného umění po čase opět neopakovatelná díla z tvorby regionálního malíře Otty Fuska. Prodejní výstava potrvá do 31. 7. 2013.

 

 

Galerie pod zámkem při vernisáži praskala ve švech

Vážení přátelé výtvarného umění, Galerie pod zámkem se v pondělí 19. listopadu doslova otřásala v základech. Na vernisáž výstavy obrazů Ivy Hüttnerové totiž dorazily davy lidí, které chtěly s malířkou a herečkou v jedné osobě diskutovat a podělit se o radost z jejich obrazů.

Můžete si prohlédnout i fotografie z vernisáže (které se zobrazí po rozkliknutí nadpisu-viz. Aktuality), stojí opravdu za to…

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Unikátní výstava se blíží ke konci

Vernisáž k výstavě Český pozdní symbolismus v grafické tvorbě první poloviny 20. století uvedl Pavel Hlavatý. Na vernisáži se sešli obdivovatelé a sběratelé, kterým Pavel Hlavatý přiblížil vystavující autory. Potěšit se tímto kvalitním uměním můžete také v naší fotogalerii. Výstava končí 14. dubna2012. Máte proto poslední šanci ke zhlédnutí mnohdy i unikátních děl. Následně výstava poputuje do Číny.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Vernisáž a následná výstava o Frýdku-Místku zaujaly

Slavnostní vernisáže se zúčastnila celá řada milovníků umění napříč věkovými generacemi. Z vystavujících autorů byli na vernisáži osobně přítomni Klarissa Ondráčková, Josef Novický, Štěpán Mleczko, Roman Schmucker a nejstarší vystavující autor pan Lang.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Strana výpisu:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

Aktuality

 

Nová galerie v Olomoci

20. 09. 2021

Ve středu 22. září otevíráme v Olomouci zbrusu novou galerii na Ostružnické ulici 351/25 umístěnou v přízemí činžovního dvoupatrového domu. Ten vznikl na středověké parcele adaptací historického objektu s gotickými a renesančními sklepy a s barokními malovanými trámovými stropy. Secesní úprava pochází z let 1910-1912 (stavitelé B. Vodička a J. Juránek). Vysoký reliéf postavy Hanačky v národním kroji držící fotografický přístroj sloužil jako reklama fotografického ateliéru. Reliéf je dílem sochaře Hladíka. Objekt je od 3.5. 1958 prohlášen kulturní památkou! V nové galerii budeme nabízet jedinečné umění, které pro Vás budeme držet pod zámkem. Kdy jej odemknete, záleží jenom na Vás. Stačí se přijít podívat a zbytek bude na Vás. Nové autory, které do Olomouce přivádíme, Vám budeme na našich stránkách postupně představovat.


Novinky v galerii

14. 05. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění, jsme velmi rádi, že se naše galerie opět otevřela a můžeme se tak po čase znovu s Vámi osobně podělit o radost z výtvarných děl. Přerovská galerie i dále funguje dle provozní doby, kterou najdete na našich webových stránkách. Vaše oko určitě potěší nové a velmi vtipné obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA, květinové motivy JANY FRÝBLOVÉ a v neposlední řadě pohodové obrazy SIMONETTY ŠMÍDOVÉ. Srdečně Vás všechny zveme!


Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.