ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
aktuality

Aktuality

 

Ohlédnutí za tvorbou Otty Fuska

Naše galerie nezapomíná ani na nežijící výtvarníky. Jedním z těch, kteří si zaslouží pozornost, je jistě Otto Fusek, malíř, kterého mimo jiné okouzlily Beskydy.

 

 

Štěpán Krhut okouzlil krásou svých obrazů

Naše galerie oslavila tříleté narozeniny stylově. Připravila výstavu obrazů Štěpána Krhuta, malíře, v jehož hledáčku je zejména valašská krajina.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Pod zámkem nezůstal téměř žádný Schmucker

O vernisáž a následnou výstavu čerstvého vítěze americké celosvětové výtvarné soutěže Artists Gone Global Romana Schmuckera byl obrovský zájem. Ten na vernisáži podtrhlo osm desítek příchozích návštěvníků a přítomnost dvou televizních štábů i několika zpravodajů z tištěných médií. Po jeho díle se po pár dnech doslova zaprášilo, takže byl autor donucen další ze svých obrazů dodělat.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Výstava Miroslava Dyla se povedla

V Galerii pod zámkem proběhla vernisáž obrazů Miroslava Dyla. Ten se v prostorách galerie předvedl nejen jako výtvarník, ale také jako hráč na mandolínu.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Jedinečný Zdeněk Červinka alias Targus u nás!

Naše galerie připravila pro milovníky výtvarného umění jedinečnou lahůdku. V době od 13.4. do 7.5. vystavuje v našich prostorách rodák z Uherského Hradiště Zdeněk Červinka, kterému příznivci výtvarného umění neřeknou jinak než Targus. K vidění jsou jak imaginární krajiny, tak oblíbené motivy hudebníků. Výstava nabízí jak oleje, tak i mistrovu grafiku. „Targuse nelze popsat, Targuse musíte vidět,“ zvou provozovatelé galerie.

Výstava prodloužena do 30.5.!

 

 

Legendy přitáhly před Vánocemi milovníky umění

Naše galerie uspořádala na sklonku minulého roku prestižní výstavu, na níž prezentovala díla legendárních autorů Pobeskydí - Ferdiše Duši, Bohumíra Jaroňka, Leopolda Parmy a Elišky Servátkové. Při vernisáži osm desítek milovníků regionálního umění jednak vyposlechly průvodní slovo Karla Bogara, jednak se mohly zaposlouchat do hudebních variací Beskydského smyčcového kvarteta Frýdek-Místek, které celou vernisáž působivě doprovázelo. Po představení a krátkém historickém exkurzu do děl jednotlivých autorů se mohli návštěvníci naší galerie kochat nevšedním uměním.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Vernisáž Lukáše Orlity měla velký úspěch

Výstava Lukáše Orlity v Galerii pod zámkem ve Frýdku potrvá do pátku 20. Listopadu 2009. Některé obrazy autora si můžete také prohlédnout na našich webových stránkách v sekci autoři.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Pod zámek se vrátily staré časy

Ve středu 3. června to v naší galerii doslova praskalo ve švech. Cestu do našich krásných prostor si našlo na osmdesát obdivovatelů Ivy Hüttnerové. Ta přítomné nezklamala. Kromě specifických grafik, které prezentovala v rámci výstavy, zaujala svým mluveným projevem a zejména bezprostředním přístupem k obecenstvu. Na závěr vernisáže si dokonce s některými návštěvníky v Galerii pod zámkem zazpívala.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Světoznámý grafik vystavuje v naší galerii

Jeden z nejvýznamnějších sběratelů evropského symbolismu, držitel více jak 40 mezinárodních cen za umění, kustod pražské grafické sbírky DRIT, dle belgického listu Graphia jeden z nejproduktivnějších grafiků v Evropě, člen mezinárodních uměleckých a sběratelských sdružení, bojovník proti okupaci naší země v roce 1968 a hlavně člověk plný optimismu sršící vtipem a nadhledem. To je PAVEL HLAVATÝ, šestašedesátiletý výtvarník, který je v těchto dnech exkluzivním hostem naší galerie.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Pavel Hlavatý v naší galerii

V době od 24. února do 20. března proběhne v naší galerii výstava malíře Pavla Hlavatého nazvaná Grafika snů a skutečností. Slavnostní vernisáž k výstavě proběhne za účasti autora v pondělí 23. února od 17 hodin. Zveme všechny příznivce tvorby Pavla Hlavatého. Vítáni jste i na slavnostní vernisáži, kterou autor okoření vlastním výkladem. Všechna díla jsou volně prodejná.

 

 

Strana výpisu:  1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

Aktuality

 

Jiří Vidlák

09. 01. 2020

Nové obrazy tohoto oblíbeného autora můžete obdivovat v přerovské galerii Eso. Ukázka v sekci autoři.


Simonetta Šmídová

04. 12. 2019

Nové obrazy této malířky si můžete prohlédnout v přerovské galerii Eso. Ukázka v sekci autoři.


Jiří Anderle

14. 11. 2019

Rádi bychom Vás upozornili na kolorované lepty od významného českého grafika a akademického malíře JIŘÍHO ANDERLEHO. Novinky uvidíte jak v galerii ve Frýdku tak i v Přerově.


Stanislav Žampach

14. 11. 2019

V přerovské galerii Eso můžete obdivovat nové obrazy výtvarníka STANISLAVA ŽAMPACHA.


Grafika Ivy Hüttnerové

23. 10. 2019

Milovníky tvorby IVY HÜTTNEROVÉ bychom rádi upozornili na nové grafiky této autorky. Ukázka v sekci autoři.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.