ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
aktuality

Aktuality

 

Unikátní výstava se blíží ke konci

Vernisáž k výstavě Český pozdní symbolismus v grafické tvorbě první poloviny 20. století uvedl Pavel Hlavatý. Na vernisáži se sešli obdivovatelé a sběratelé, kterým Pavel Hlavatý přiblížil vystavující autory. Potěšit se tímto kvalitním uměním můžete také v naší fotogalerii. Výstava končí 14. dubna2012. Máte proto poslední šanci ke zhlédnutí mnohdy i unikátních děl. Následně výstava poputuje do Číny.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Vernisáž a následná výstava o Frýdku-Místku zaujaly

Slavnostní vernisáže se zúčastnila celá řada milovníků umění napříč věkovými generacemi. Z vystavujících autorů byli na vernisáži osobně přítomni Klarissa Ondráčková, Josef Novický, Štěpán Mleczko, Roman Schmucker a nejstarší vystavující autor pan Lang.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Ivana Pavlišová rozdávala pohodu

V pondělí proběhla v naší galerii vernisáž výstavy Ivany Pavlišové nazvaná V SEDMÉM NEBI. Je to vyvrcholení naší společné spolupráce, která začala před více než dvěma lety.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Ohlédnutí za tvorbou Otty Fuska

Naše galerie nezapomíná ani na nežijící výtvarníky. Jedním z těch, kteří si zaslouží pozornost, je jistě Otto Fusek, malíř, kterého mimo jiné okouzlily Beskydy.

 

 

Štěpán Krhut okouzlil krásou svých obrazů

Naše galerie oslavila tříleté narozeniny stylově. Připravila výstavu obrazů Štěpána Krhuta, malíře, v jehož hledáčku je zejména valašská krajina.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Pod zámkem nezůstal téměř žádný Schmucker

O vernisáž a následnou výstavu čerstvého vítěze americké celosvětové výtvarné soutěže Artists Gone Global Romana Schmuckera byl obrovský zájem. Ten na vernisáži podtrhlo osm desítek příchozích návštěvníků a přítomnost dvou televizních štábů i několika zpravodajů z tištěných médií. Po jeho díle se po pár dnech doslova zaprášilo, takže byl autor donucen další ze svých obrazů dodělat.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Výstava Miroslava Dyla se povedla

V Galerii pod zámkem proběhla vernisáž obrazů Miroslava Dyla. Ten se v prostorách galerie předvedl nejen jako výtvarník, ale také jako hráč na mandolínu.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Jedinečný Zdeněk Červinka alias Targus u nás!

Naše galerie připravila pro milovníky výtvarného umění jedinečnou lahůdku. V době od 13.4. do 7.5. vystavuje v našich prostorách rodák z Uherského Hradiště Zdeněk Červinka, kterému příznivci výtvarného umění neřeknou jinak než Targus. K vidění jsou jak imaginární krajiny, tak oblíbené motivy hudebníků. Výstava nabízí jak oleje, tak i mistrovu grafiku. „Targuse nelze popsat, Targuse musíte vidět,“ zvou provozovatelé galerie.

Výstava prodloužena do 30.5.!

 

 

Legendy přitáhly před Vánocemi milovníky umění

Naše galerie uspořádala na sklonku minulého roku prestižní výstavu, na níž prezentovala díla legendárních autorů Pobeskydí - Ferdiše Duši, Bohumíra Jaroňka, Leopolda Parmy a Elišky Servátkové. Při vernisáži osm desítek milovníků regionálního umění jednak vyposlechly průvodní slovo Karla Bogara, jednak se mohly zaposlouchat do hudebních variací Beskydského smyčcového kvarteta Frýdek-Místek, které celou vernisáž působivě doprovázelo. Po představení a krátkém historickém exkurzu do děl jednotlivých autorů se mohli návštěvníci naší galerie kochat nevšedním uměním.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Vernisáž Lukáše Orlity měla velký úspěch

Výstava Lukáše Orlity v Galerii pod zámkem ve Frýdku potrvá do pátku 20. Listopadu 2009. Některé obrazy autora si můžete také prohlédnout na našich webových stránkách v sekci autoři.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Strana výpisu:  1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

Aktuality

 

Novinky v galerii

16. 05. 2020

V měsíci květnu bychom vás rádi upozornili na nové obrazy JIŘÍHO VIDLÁKA a SIMONETTY ŠMÍDOVÉ. Ukázka v sekci autoři.


Iva Hüttnerová

19. 03. 2020

Od této oblíbené pražské autorky na Vás čekají nové grafické listy. Ukázka v sekci autoři.


Jarka Divišová

19. 03. 2020

Rádi bychom Vás upozornili na nové obrazy této autorky. Více v sekci autoři.


Jiří Vidlák

09. 01. 2020

Nové obrazy tohoto oblíbeného autora můžete obdivovat v přerovské galerii Eso. Ukázka v sekci autoři.


Simonetta Šmídová

04. 12. 2019

Nové obrazy této malířky si můžete prohlédnout v přerovské galerii Eso. Ukázka v sekci autoři.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.