ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
aktuality

Aktuality

 

Novinky v galerii

Vážení příznivci výtvarného umění, v naší galerii můžete nově obdivovat díla těchto autorů: LIBUŠE ŽILINSKÉ a LADISLAVA BORÁKA.

 

 

Vánoční přání

Vážení přátelé a příznivci výtvarného umění,
ráda bych vám popřála radostné Vánoce a vše nejlepší do nového roku 2015.
Také vám přeji mnoho kulturních zážitků a to nejen u nás v galerii.

 

 

Novinky v galerii

Vážení přátelé výtvarného umění, ráda bych Vás upozornila na novinky od malířky a herečky Ivy Hüttnerové. Litografie si můžete prohlédnout v sekci autoři.

 

 

Ženského rodu je krása

Vážení přátelé výtvarného umění, na vernisáži, která proběhla 10.11.2014 jste mohli obdivovat díla těchto autorů: Světlany Žalmánkové, autorky, která maluje portréty akrylovými barvami na plátno. Stěžejním tématem je u ní žena a to v mnoha podobách. Bohumila Nečase, který používá několik výtvarných technik, ale má jedno téma - ženy. Akademické malířky Libuše Žilinské - pro její tvorbu je charakteristická dokonalá technika olejomalby a krása těla i ducha prostupuje každým jejím portrétem. A nakonec Lenky Dobiášové, nejmladší vystavující autorky, která obohatila výstavu svými retroakty. Malou ukázku tvorby těchto autorů můžete vidět v naší fotogalerii. Výstava potrvá do 20.prosince 2014. Všichni jste srdečně zváni.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Přijďte na ženskou krásu

Galerie pod zámkem zve všechny milovníky výtvarného umění na vernisáž výstavy s názvem ŽENSKÉHO RODU JE KRÁSA. Ta proběhne v pondělí 10.11. 2014 v 17.30 v galerijních prostorách.

Vystavující autoři: L. Žilinská, B. Nečas, S. Žalmánková, L. Dobiášová a další.

Výstava potrvá do 20.12. 2014.

 

 

Novinky v galerii

Vážení přátelé výtvarného umění, dovolte mi, abych vás upozornila na nová díla v naší galerii. Jedná se o tvorbu těchto autorů: V. ZAKRYNYCNEHO, I. PAVLIŠOVÉ, L. BORÁKA a také J. VIDLÁKA, našeho nejnovějšího autora, jehož obrázky vás pohladí po duši a vykouzlí úsměv na rtech.

 

 

Obrazy ELIŠKY SERVÁTKOVÉ do konce června

Vážení přátelé výtvarného umění, na vernisáži obrazů Elišky Servátkové, která proběhla v pondělí 28.4., obdivovali příchozí celou škálu děl této nejznámější frýdecko-místecké malířky. K vidění jsou oleje, akvarely, kvaše a zejména linoryty. Tematicky zachycují každodenní život ve Frýdku-Místku i Beskydech. Kytice Elišky Servátkové skutečně evokují právě probíhající jaro. Doktor Karel Bogar, který vernisáž uváděl, poděkoval naší galerii za to, že se podařilo takovouto výstavu uspořádat a připomenout si tak neopakovatelný odkaz populární Elišky Servátkové. Výstava je z větší části prodejní, menší prostor je pak vyhrazen pro díla ze soukromých sbírek. S malebnou tvorbou výtvarnice se tak u nás můžete kochat až do konce 28. června. Jste srdečně zváni.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Novinky v galerii

Galerie pod zámkem si vás dovoluje upozornit na tvorbu světoznámého grafika PAVLA HLAVATÉHO, nositele řady zahraničních i domácích ocenění. Více v sekci autoři.

 

 

Novinky v galerii

Vážení přátelé výtvarného umění, prohlédněte si kouzelná zátiší malířky DAGAMAR DUDOVÉ a neopakovatelné grafiky malíře každodenní všednosti TOMÁŠE BÍMA. Ráda bych Vás také upozornila na dřevořezby LADISLAVA BORÁKA. Vše můžete shlédnout v sekci Autoři či ještě lépe v našich prostorách.

 

 

Novinky v galerii

Vážení přátelé výtvarného umění, dovolte mi, abych vás upozornila na nové grafiky IVY HÜTTNEROVÉ a KARLA DEMELA. Vzácné jsou, od zmiňovaného autora, kromě jiného, rytiny Harfa a Ateliér.

Rytina je nejen nejstarší grafickou technikou, ale také tou nejobtížnější. Není mnoho autorů, kteří touto technikou tvoří svá díla, ale KAREL DEMEL k nim rozhodně patří.

Novým grafikem v Galerii pod zámkem je i JIŘÍ SLÍVA. Jeho grafiky oplývají specifickým humorem, který si nežádá zbytečná slova.

Více se o graficích a jejich dílech dozvíte v sekci autoři.

 

 

Strana výpisu:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

Aktuality

 

Nová galerie v Olomoci

20. 09. 2021

Ve středu 22. září otevíráme v Olomouci zbrusu novou galerii na Ostružnické ulici 351/25 umístěnou v přízemí činžovního dvoupatrového domu. Ten vznikl na středověké parcele adaptací historického objektu s gotickými a renesančními sklepy a s barokními malovanými trámovými stropy. Secesní úprava pochází z let 1910-1912 (stavitelé B. Vodička a J. Juránek). Vysoký reliéf postavy Hanačky v národním kroji držící fotografický přístroj sloužil jako reklama fotografického ateliéru. Reliéf je dílem sochaře Hladíka. Objekt je od 3.5. 1958 prohlášen kulturní památkou! V nové galerii budeme nabízet jedinečné umění, které pro Vás budeme držet pod zámkem. Kdy jej odemknete, záleží jenom na Vás. Stačí se přijít podívat a zbytek bude na Vás. Nové autory, které do Olomouce přivádíme, Vám budeme na našich stránkách postupně představovat.


Novinky v galerii

14. 05. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění, jsme velmi rádi, že se naše galerie opět otevřela a můžeme se tak po čase znovu s Vámi osobně podělit o radost z výtvarných děl. Přerovská galerie i dále funguje dle provozní doby, kterou najdete na našich webových stránkách. Vaše oko určitě potěší nové a velmi vtipné obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA, květinové motivy JANY FRÝBLOVÉ a v neposlední řadě pohodové obrazy SIMONETTY ŠMÍDOVÉ. Srdečně Vás všechny zveme!


Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.