ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
aktuality

Aktuality

 

Ivana Pavlišová rozdávala pohodu

V pondělí proběhla v naší galerii vernisáž výstavy Ivany Pavlišové nazvaná V SEDMÉM NEBI. Je to vyvrcholení naší společné spolupráce, která začala před více než dvěma lety.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Ohlédnutí za tvorbou Otty Fuska

Naše galerie nezapomíná ani na nežijící výtvarníky. Jedním z těch, kteří si zaslouží pozornost, je jistě Otto Fusek, malíř, kterého mimo jiné okouzlily Beskydy.

 

 

Štěpán Krhut okouzlil krásou svých obrazů

Naše galerie oslavila tříleté narozeniny stylově. Připravila výstavu obrazů Štěpána Krhuta, malíře, v jehož hledáčku je zejména valašská krajina.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Pod zámkem nezůstal téměř žádný Schmucker

O vernisáž a následnou výstavu čerstvého vítěze americké celosvětové výtvarné soutěže Artists Gone Global Romana Schmuckera byl obrovský zájem. Ten na vernisáži podtrhlo osm desítek příchozích návštěvníků a přítomnost dvou televizních štábů i několika zpravodajů z tištěných médií. Po jeho díle se po pár dnech doslova zaprášilo, takže byl autor donucen další ze svých obrazů dodělat.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Výstava Miroslava Dyla se povedla

V Galerii pod zámkem proběhla vernisáž obrazů Miroslava Dyla. Ten se v prostorách galerie předvedl nejen jako výtvarník, ale také jako hráč na mandolínu.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Jedinečný Zdeněk Červinka alias Targus u nás!

Naše galerie připravila pro milovníky výtvarného umění jedinečnou lahůdku. V době od 13.4. do 7.5. vystavuje v našich prostorách rodák z Uherského Hradiště Zdeněk Červinka, kterému příznivci výtvarného umění neřeknou jinak než Targus. K vidění jsou jak imaginární krajiny, tak oblíbené motivy hudebníků. Výstava nabízí jak oleje, tak i mistrovu grafiku. „Targuse nelze popsat, Targuse musíte vidět,“ zvou provozovatelé galerie.

Výstava prodloužena do 30.5.!

 

 

Legendy přitáhly před Vánocemi milovníky umění

Naše galerie uspořádala na sklonku minulého roku prestižní výstavu, na níž prezentovala díla legendárních autorů Pobeskydí - Ferdiše Duši, Bohumíra Jaroňka, Leopolda Parmy a Elišky Servátkové. Při vernisáži osm desítek milovníků regionálního umění jednak vyposlechly průvodní slovo Karla Bogara, jednak se mohly zaposlouchat do hudebních variací Beskydského smyčcového kvarteta Frýdek-Místek, které celou vernisáž působivě doprovázelo. Po představení a krátkém historickém exkurzu do děl jednotlivých autorů se mohli návštěvníci naší galerie kochat nevšedním uměním.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Vernisáž Lukáše Orlity měla velký úspěch

Výstava Lukáše Orlity v Galerii pod zámkem ve Frýdku potrvá do pátku 20. Listopadu 2009. Některé obrazy autora si můžete také prohlédnout na našich webových stránkách v sekci autoři.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Pod zámek se vrátily staré časy

Ve středu 3. června to v naší galerii doslova praskalo ve švech. Cestu do našich krásných prostor si našlo na osmdesát obdivovatelů Ivy Hüttnerové. Ta přítomné nezklamala. Kromě specifických grafik, které prezentovala v rámci výstavy, zaujala svým mluveným projevem a zejména bezprostředním přístupem k obecenstvu. Na závěr vernisáže si dokonce s některými návštěvníky v Galerii pod zámkem zazpívala.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Světoznámý grafik vystavuje v naší galerii

Jeden z nejvýznamnějších sběratelů evropského symbolismu, držitel více jak 40 mezinárodních cen za umění, kustod pražské grafické sbírky DRIT, dle belgického listu Graphia jeden z nejproduktivnějších grafiků v Evropě, člen mezinárodních uměleckých a sběratelských sdružení, bojovník proti okupaci naší země v roce 1968 a hlavně člověk plný optimismu sršící vtipem a nadhledem. To je PAVEL HLAVATÝ, šestašedesátiletý výtvarník, který je v těchto dnech exkluzivním hostem naší galerie.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Strana výpisu:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

Aktuality

 

Nová galerie v Olomoci

20. 09. 2021

Ve středu 22. září otevíráme v Olomouci zbrusu novou galerii na Ostružnické ulici 351/25 umístěnou v přízemí činžovního dvoupatrového domu. Ten vznikl na středověké parcele adaptací historického objektu s gotickými a renesančními sklepy a s barokními malovanými trámovými stropy. Secesní úprava pochází z let 1910-1912 (stavitelé B. Vodička a J. Juránek). Vysoký reliéf postavy Hanačky v národním kroji držící fotografický přístroj sloužil jako reklama fotografického ateliéru. Reliéf je dílem sochaře Hladíka. Objekt je od 3.5. 1958 prohlášen kulturní památkou! V nové galerii budeme nabízet jedinečné umění, které pro Vás budeme držet pod zámkem. Kdy jej odemknete, záleží jenom na Vás. Stačí se přijít podívat a zbytek bude na Vás. Nové autory, které do Olomouce přivádíme, Vám budeme na našich stránkách postupně představovat.


Novinky v galerii

14. 05. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění, jsme velmi rádi, že se naše galerie opět otevřela a můžeme se tak po čase znovu s Vámi osobně podělit o radost z výtvarných děl. Přerovská galerie i dále funguje dle provozní doby, kterou najdete na našich webových stránkách. Vaše oko určitě potěší nové a velmi vtipné obrazy od JIŘÍHO VIDLÁKA, květinové motivy JANY FRÝBLOVÉ a v neposlední řadě pohodové obrazy SIMONETTY ŠMÍDOVÉ. Srdečně Vás všechny zveme!


Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.