ÚvodVýstavyAutořiPlánovaný programNapsali o násKontakty
aktuality

Aktuality

 

Štěpán Krhut okouzlil krásou svých obrazů

Naše galerie oslavila tříleté narozeniny stylově. Připravila výstavu obrazů Štěpána Krhuta, malíře, v jehož hledáčku je zejména valašská krajina.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Pod zámkem nezůstal téměř žádný Schmucker

O vernisáž a následnou výstavu čerstvého vítěze americké celosvětové výtvarné soutěže Artists Gone Global Romana Schmuckera byl obrovský zájem. Ten na vernisáži podtrhlo osm desítek příchozích návštěvníků a přítomnost dvou televizních štábů i několika zpravodajů z tištěných médií. Po jeho díle se po pár dnech doslova zaprášilo, takže byl autor donucen další ze svých obrazů dodělat.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Výstava Miroslava Dyla se povedla

V Galerii pod zámkem proběhla vernisáž obrazů Miroslava Dyla. Ten se v prostorách galerie předvedl nejen jako výtvarník, ale také jako hráč na mandolínu.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Jedinečný Zdeněk Červinka alias Targus u nás!

Naše galerie připravila pro milovníky výtvarného umění jedinečnou lahůdku. V době od 13.4. do 7.5. vystavuje v našich prostorách rodák z Uherského Hradiště Zdeněk Červinka, kterému příznivci výtvarného umění neřeknou jinak než Targus. K vidění jsou jak imaginární krajiny, tak oblíbené motivy hudebníků. Výstava nabízí jak oleje, tak i mistrovu grafiku. „Targuse nelze popsat, Targuse musíte vidět,“ zvou provozovatelé galerie.

Výstava prodloužena do 30.5.!

 

 

Legendy přitáhly před Vánocemi milovníky umění

Naše galerie uspořádala na sklonku minulého roku prestižní výstavu, na níž prezentovala díla legendárních autorů Pobeskydí - Ferdiše Duši, Bohumíra Jaroňka, Leopolda Parmy a Elišky Servátkové. Při vernisáži osm desítek milovníků regionálního umění jednak vyposlechly průvodní slovo Karla Bogara, jednak se mohly zaposlouchat do hudebních variací Beskydského smyčcového kvarteta Frýdek-Místek, které celou vernisáž působivě doprovázelo. Po představení a krátkém historickém exkurzu do děl jednotlivých autorů se mohli návštěvníci naší galerie kochat nevšedním uměním.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Vernisáž Lukáše Orlity měla velký úspěch

Výstava Lukáše Orlity v Galerii pod zámkem ve Frýdku potrvá do pátku 20. Listopadu 2009. Některé obrazy autora si můžete také prohlédnout na našich webových stránkách v sekci autoři.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Pod zámek se vrátily staré časy

Ve středu 3. června to v naší galerii doslova praskalo ve švech. Cestu do našich krásných prostor si našlo na osmdesát obdivovatelů Ivy Hüttnerové. Ta přítomné nezklamala. Kromě specifických grafik, které prezentovala v rámci výstavy, zaujala svým mluveným projevem a zejména bezprostředním přístupem k obecenstvu. Na závěr vernisáže si dokonce s některými návštěvníky v Galerii pod zámkem zazpívala.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Světoznámý grafik vystavuje v naší galerii

Jeden z nejvýznamnějších sběratelů evropského symbolismu, držitel více jak 40 mezinárodních cen za umění, kustod pražské grafické sbírky DRIT, dle belgického listu Graphia jeden z nejproduktivnějších grafiků v Evropě, člen mezinárodních uměleckých a sběratelských sdružení, bojovník proti okupaci naší země v roce 1968 a hlavně člověk plný optimismu sršící vtipem a nadhledem. To je PAVEL HLAVATÝ, šestašedesátiletý výtvarník, který je v těchto dnech exkluzivním hostem naší galerie.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Vernisáž Josefa Novického se povedla

Naše Galerie pod zámkem zahájila slavnostní vernisáží prezentaci děl třineckého výtvarníka Josefa Novického. Na vernisáži se sešlo na sedm desítek návštěvníků. Důstojnou atmosféru celému programu dodal svým podmanivým hudebním vystoupením Beskydský smyčcový kvartet.

Kliknutím zvětšíte obrázek

 

 

 

Josef Novický vystavuje Pod zámkem

Zveme Vás ve dnech 24.10 - 15.11.2008 na výstavu obrazů známého třineckého výtvarníka Josefa Novického u nás v galerii.

 

 

Strana výpisu:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

Aktuality

 

Novinky v galerii

21. 03. 2021

Vážení přátelé výtvarného umění , protože stále nemůžeme vzhledem k nařízení vlády otevřít kamennou pobočku, snažíme se Vás potěšit alespoň prostřednictvím našich webových stránek. Pro tuto chvíli jsme pro Vás z naší velké nabídky připravili ochutnávku děl JIŘÍHO KRISTENA s důrazem na jeho oblíbené přerovské motivy. Úsměv na Vaší tváři určitě vykouzlí také zbrusu nové humorné litografie JIŘÍHO SLÍVY. Pokud se Vám cokoli z naší nabídky líbí, neváhejte nás kontaktovat na našem e-mailu galeriepodzamkem@seznam.cz! Obrazy Vám buď zašleme poštou na dobírku nebo si je po domluvě můžete vyzvednout u nás v galerii na Kratochvílově ulici v Přerově.


Novinky v galerii

02. 12. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, po nechtěné pauze a v krásném adventním čase Vás zveme do přerovské galerie na nové obrazy autorek IVY HÜTTNEROVÉ, DAGMAR DUDOVÉ a JANY FRÝBLOVÉ. Od pražské malířky Ivy Hüttnerové jsou k vidění její typické obrázky ze starých časů, u Dagmar Dudové můžete obdivovat krásná propracovaná zátiší a šestnáct nových obrazů Jany Frýblové na Vás dýchne nejen květinovou atmosférou, ale povedené a žádané jsou také její abstrakce. Ukázka v sekci autoři.


Galerie jede dál on-line

24. 10. 2020

Vážení přátelé výtvarného umění, v této nelehké době se Vás budeme snažit potěšit naší nabídkou na webových stránkách www.galeriepodzamkem.cz. Veškerá díla i kalendáře Vám můžeme zaslat na dobírku do Vašeho domova. Své dotazy ohledně cen či případného zaslání směřujte na e-mail galeriepodzamkem@seznam.cz. Budeme rádi, když naší nabídky využijete. Přejeme Vám všem pevné zdraví.


Novinky od JIŘÍHO SLÍVY

20. 10. 2020

V galerii Eso v Přerově můžete nově zhlédnout nové grafiky JIŘÍHO SLÍVY. Autor se narodil v roce 1947 v Plzni, od roku 1966 žije a tvoří v Praze. Magie grafiky J. Slívy umí výmluvně promlouvat beze slov. Jeho obrázkům svědčí humor, velký nástroj poznávání světa. Ukázka v sekci Autoři.


Poutavé kalendáře na rok 2021

20. 10. 2020

V galerii Eso v Přerově si aktuálně můžete vybrat z několika kalendářů na rok 2021. K dispozici jsou typické kalendáře od IVY HÜTTNEROVÉ, humorně laděné kousky od JIŘÍHO VIDLÁKA a za pozornost stojí také kalendář ZUZANY HONSOVÉ a v neposlední řadě vás jistě zaujmou i krajiny snů od IVANY PAVLIŠOVÉ.


Archiv aktualit

 

© 2008 Galerie pod Zámkem
Tvorba www - webdesign Web & Media, a. s.